لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۴۸
با تساوی پرسپوليس و برتری سپاهان و استقلال، نمايندگان فوتبال ايران؛ هفته نخست از ليگ قهرمانان آسيا را بدون شکست سپری کردند.

در رياض و از گروه D ، ديدار الهلال عربستان با پرسپوليس در حضور ۹۵۰۰ تماشاگر با تساوی ۱-۱ به پايان رسيد.

در ديگر ديدار اين گروه، الشباب امارات و الغرافه قطر به تساوی بدون گل رسيدند. فرهاد مجيدی نيز ۸۰ دقيقه برای الغرافه بازی کرد.

در گروه C سپاهان اصفهان در ورزشگاه فولادشهر با يک گل از سد النصر امارات گذشت. لاخويای قطر و الاهلی عربستان ديگر ديدار اين گروه را برگزار کردند که با گلزنی نام تائه هی مهاجم تيم ملی کره جنوبی، به برتری ۱-۰ نماينده قطر انجاميد.

روز سه شنبه نيز از گروه A استقلال موفق شد در دقيقه ۹۱ با گلزنی گوران يرکوويچ از کمند ميزبان خود الريان قطر عبور کند. در همين گروه، نسف قارشی ازبکستان در خانه در حالی که دو بر صفر پيش بود، با نتيجه ۴-۲ مغلوب الجزيره امارات شد و اين تيم را به صدر جدول گروه فرستاد.

الهلال عربستان ۱ پرسپوليس ايران ۱

نيمه نخست بازی تحت الشعاع حملات گسترده الهلال و تزلزل ساختار دفاعی پرسپوليس، خصوصاً زوج نصرتی و شيث رضايی در مرکز اين خط بود.

الهلال بارها با نفوذهای شلهوب، اين آشفتگی را به رخ سرخ پوشان تهران کشيد. دروازه بان پرسپوليس اما اگرچه دروازه اش با تهديدی جدی مواجه نشد، خود نيز تن به اشتباه نداد و ضربات داخل چارچوب را دفع کرد. در يک نوبت هم مهرداد پولادی دروازه تيمش را از فروپاشی نجات داد.

پرسپوليسی‌ها در دقيقه ۴۰ با حرکت غلامرضا رضايی و ضربه محمد نوری، پس از خطای هند اوسام بازيکن الهلال صاحب ضربه پنالتی شدند، داور اين بازيکن را از زمين اخراج کرد.

علی کريمی توانست با ضربه چيپ، توپ را به آرامی به تور بچسباند. نيمه اول با نتيجه يک بر صفر به سود پرسپوليس تمام شد.

در نيمه دوم بازيکنان الهلال با يک بازيکن کمتر، باز هم روی دروازه پرسپوليس خيمه زدند. تا اين که در پی خطای بی مورد شيث رضايی در مقابل قوس محوطه جريمه، گل تساوی الهلال به ثمر رسيد.

ضربه ايستگاهی محمد شلهوب در دقيقه ۵۳ در محل تلاقی تيرهای عمودی و افقی دروازه به تور چسبيد. هرچه دروازه بان پرسپوليس بدنش را کش داد باز هم نتوانست به توپ برسد.

رضايی و نصرتی پس از مدت ها دوری از ميدان، در اين بازی برای نخستين بار در ترکيب تيمشان حضور داشتند.

در ادامه، الهلال باز هم به هجوم های خود ادامه داد. در طرف مقابل نيز ضربه زيبای ايستگاهی علی کريمی با واکنش دروازه بان تيم عربستانی به کرنر رفت. يک موقعيت را هم هادی نوروزی که تازه به ميدان آمده بود از دست داد.

به اين ترتيب، دو تيم با تساوی يک بر يک و تقسيم امتيازات به کار خود پايان دادند.

در ترکيب پرسپوليس، سمير آودوکيچ، محمد نصرتی، شيث رضايی، مهرداد پولادی، حميدرضا علی عسگر، مازيار زارع (هادی نوروزی-۶۳)، حسين بادامکی، علی کريمی، محمد نوری، جواد کاظميان (اميرحسين فشنگچی-۸۱) و غلامرضا رضايی به ميدان رفتند.

مصطفی دنيزلی در پايان بازی گفت: با اين تساوی کار ما دشوار شد. در گروه سختی قرار داريم اما مطمئناً با ۱۰۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی می‌توانيم الهلال را شکست دهيم.

ايوان هاچک سرمربی الهلال نيز گفت: اگر تمرکز داشتيم، با توجه به فرصت‌های خوبی که به دست آورديم می‌توانستيم برنده باشيم. می‌توانستيم گل‌های بيشتری به ثمر برسانيم اما متأسفانه از موقعيت‌های خود استفاده نکرديم.

سپاهان ايران ۱ النصر امارات ۰

سپاهان در ورزشگاه فولاد شهر در حضور پنج هزار تماشاگر به مصاف النصر امارات رفت و با گلزنی ديرهنگام برونو سزار در دقيقه ۸۴ از سد رقيب سختکوش خود گذشت.

فابيو جان واريو ديگر بازيکن برزيلی سپاهان نيز مانند خيواهير سوکاج آلبانيايی عملکرد خوبی در اين بازی داشت.

النصر که والتر زنگا سنگربان بلندآوازه ايتاليا در دهه ۸۰ و آغاز دهه ۹۰ را روی نيمکت دارد، در اين بازی از وجود لوکا تونی فوق ستاره تيم ملی ايتاليا در جام جهانی ۲۰۰۶ استفاده کرد.

پس از تساوی دو تيم در وقت اول، در نيمه دوم سپاهان دامنه حملات خود را بر روی دروازه‌ النصر افزايش داد.

در ترکيب سپاهان رحمان احمدی، حسن اشجاری، سيدجلال حسينی، محسن بنگر، مهدی کريميان، خيواهير سوکاج (محرم نويد‌کيا)، اميد ابراهيمی، حسن جعفری، برنو سزار (هادی تامينی)، مهدی سيدصالحی (عمادرضا) و فابيو جان واريو بازی کردند.

زلاتکو کرانچار در پايان بازی گفت: بازی خيلی خوبی را به نمايش گذاشتيم و می‌دانستيم آنها دفاعی بازی می‌کنند، به همين خاطر با سه مهاجم به ميدان آمديم.

کرانچار درباره بازی ضعيف لوکا تونی گفت: بنگر و سيدجلال هيچ فضايی به لوکاتونی و مارک برشيانو ندادند و اين افتخاری برای بازيکنان سپاهان است که توانستند ستاره ای مثل تونی را از بازی خارج کنند.

سرمربی سپاهان تأکيد کرد: برونو سزار خيلی خوب بازی کرد، او می‌توانست دو گل ديگر هم برای ما بزند، در آينده اين مهاجم بهتر خواهد شد. در حالی که لوکا تونی يک اسم است و در پايان آخر فوتبالش به ليگ امارات آمده. البته جنبه مثبت حضور اين بازيکنان بزرگ، تجربه‌ای است که دارند. آنها برای ليگ امارات خوب هستند اما در ليگ قهرمانان آسيا شرايط فرق می‌کند.

والتر زنگا هم پس از شکست تيمش در جمع خبرنگاران گفت: ما بيشتر در محوطه شش قدم دفاع می‌کرديم. متأسفانه در دقايق آخر گل خورديم و اين برای ما سخت بود.

او در مورد اين که فوتبال ايران چه تفاوت‌هايی با کشورهای حوزه خليج فارس دارد، گفت: من خيلی از فوتبال ايران شناخت ندارم اما می‌توانم بگويم تيم‌های ايرانی فيزيکی بازی می‌کنند و شما ليگی قوی داريد.

سرمربی تيم فوتبال النصر امارات در مورد اينکه چرا در نيمه دوم کاملاً دفاعی بازی می کردند، گفت: من از تيمم راضی هستم، زيرا آخرين تيمی که از امارات به اصفهان آمد ۵ گل از سپاهان خورد، اما ما فقط يک گل دريافت کرديم!
XS
SM
MD
LG