لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۲۲:۱۰

روزنامه «اقبال» از مهر ماه منتشر می‌شود


ماشاءالله شمس‌الواعظين
ماشاءالله شمس‌الواعظين، روزنامه نگار ایرانی، از انتشار دور جدید روزنامه سياسی، فرهنگی، اجتماعی «اقبال» از مهرماه سال جاری خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، آقای شمس الواعظین روز یکشنبه ۲۰ مرداد گفته است: سردبيری روزنامه اقبال برعهده بنده، محمد عطريانفر رئيس شورای راهبردی، احمد ستاری مديرعامل و مرتضی فلاح صاحب‌امتياز و مديرمسئول اين روزنامه خواهد بود.

ماشاءالله شمس‌الواعظين همچنين گفته است که اين روزنامه با ۳۸۰ هزار کلمه توليدی در روز در ۳۲ صفحه قطع مترويی بزرگ منتشر خواهد شد.

سردبير «اقبال» با اشاره به اين که برنامه‌ريزی اوليه برای انتشار اين روزنامه در اول مهرماه انجام شده گفته است: ما با تيم قبلی خود که حدود ۸۰ درصد آن حضور دارند، همکاری کرده و کمبودها را نيز از روزنامه‌نگاران جديد که علوم ارتباطات خوانده و توان کار روزنامه‌نگاری مسئول را دارند، تأمين می‌کنيم.

وی درباره احتمال منع قانونی محمد عطريانفر برای فعاليت مطبوعاتی، گفته است:هيچکدام از ما منع قانونی نداريم و بايد در چارچوب قانون و آزادی، فرصت‌هايی که جزو حقوق ملت می‌شود را فراهم کنيم.

ماشاءالله شمس الوعظين سردبيری شماری از روزنامه های توقيف شده را طی سال های ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۱ از جمله جامعه، توس، نشاط و عصر آزادگان برعهده داشت.

سردبیر اقبال با اشاره به این که «روزنامه نگاری غیر خزبی و حرفه ای» مخاطبان مطبوعات را که سال‌های اخير با مطبوعات دچار بحران و مشکل شده بودند، آشتی می‌دهد، يادآور شد: رويگردانی مردم از رسانه‌های داخلی و اقبالشان به روزنامه‌های خارجی بايد معکوس شده و به رسانه‌های بومی توجه شود.

روزنامه اقبال در جريان انتخابات رياست جمهوری ايران در خرداد ماه سال ۱۳۸۴ و به دنبال چاپ نامه مهدی کروبی به رهبر جمهوری اسلامی ايران مبنی بر تخلف در انتخابات رياست‌جمهوری، با دستور سعيد مرتضوی، دادستان تهران توقيف شده بود.
XS
SM
MD
LG