لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ تهران ۰۷:۳۹

ماریا شاراپووا برنده ماراتون تنیس ملبورن شد


شاراپووا سرانجام بر کاميلی پن از فرانسه ۳-۶ ، ۶-۴ و ۷-۹ پيروز شد و به دور دوم راه يافت

در مسابقه تنيس «اوپن» استراليا، ماريا شاراپووا از روسيه در آستانه دو امتياز تا شکست، سرانجام به پيروزی سختی در گرمای جهنمی ملبورن دست يافت.به گزارش رويترز در روز سه شنبه در حالی که دو تنيس باز در حالتی خسته و عرق ريزان آخرين تلاش را برای رسيدن به پيروزی داشتند، مسابقه به اوج هيجان رسيد، اما برای شاراپووا دستيابی به هدف به هيچ شکل آسان نشان نداد .


اين يکی از سخت ترين مسابقه های من بود و نه يکی از بهترين هايم . اما من می توانم بهتر از اين در مليورن بازی کنم . تنها آروز می کنم بتوانم با حال بهتری بازی کنم
ماريا شاراپووا


او همه تجربه و توانش را به کار گرفت تا پس از ۱۹۷۹ نخستين تنيس باز زن طراز اول جهان نباشد که در همان دور اول حذف شود.

در نبردی سنگين و پاياپای، شاراپووا سرانجام بر کاميلی پن از فرانسه ۳-۶ ، ۶-۴ و ۷-۹ پيروز شد و به دور دوم راه يافت .


در حالی که هوای محل روبازمسابقه افزون بر ۵۰ درجه سانتی گراد بود، همه مسابقات شروع نشده در تنيس استراليا لغو شد .


اما طبق مقررات بازيکنانی که در جريان بازی بودند، بايد مسابقه خود را به پايان می رساندند .


شاراپووا : در اين شرايط بازی انسانی نيست


شاراپووا پس از برتری پنج بر صفر در «ست» آخر، در اثر گرمای کم سابقه از پای در آمد و برتری از چنگش خارج شد. او ده دقيقه استراحت پزشکی گرفت و درمصاحبه پايان بازی او به خبرنگاران گفت : «سه ساعت بازی در چنين هوايی انسانی نيست . فکر نمی کنم بدن های ما برای چنين شرايطی مناسب باشد. وقتی گرما چنين طاقت فرسا باشد، فکر شما درست کار نمی کند ».


شاراپووا افزود : «اين يکی از سخت ترين مسابقه های من بود و نه يکی از بهترين هايم . اما من می توانم بهتر از اين در مليورن بازی کنم . تنها آروز می کنم بتوانم با حال بهتری بازی کنم».


در ميان انبوه تماشاگران اين مسابقه در زمين « راد ليور»، کمتر کسی انتظار چنين مسابقه ای را داشت . در حالی که شاراپووا فاتح دو « گراند اسلم » شده بود، موفقيت بيشترين «پن » بيش از دو بار حضور در دور دوم، طی چهار بار بازی در رقابت های مهم نشان نمی داد .


تنيس باز فرانسوی روز سه شنبه تصميم گرفته بود سناريوی پيش بينی شده پيروزی آسان شاراپووا را نا ديده بگيرد.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG