لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ تهران ۰۵:۰۳

دستگيری قاچاقچيان بين المللی زنان و دختران در ايران


رييس پليس امنيت اخلاقی نيروی انتظامی می گوید پانزده تن از دستگیر شدگان دختران و زنان خارجی هستند.
رييس پليس امنيت اخلاقی نيروی انتظامی می گوید پانزده تن از دستگیر شدگان دختران و زنان خارجی هستند.

رييس پليس امنيت اخلاقی نيروی انتظامی اعلام کرد دست کم بيست و پنج نفر را در ارتباط با قاچاق زنان و دختران خارجی به کشور های عربی حاشيه جنوب خليج فارس دستگير کرده است.


به گفته احمد روز بهانی، رييس پليس امنيت اخلاقی نيروی انتظامی ايران، اين شبکه قاچاق «ظرف شش ماه گذشته، يکصد تن از زنان و دختران بين ۲۰ تا ۳۵ سال خارجی را از طريق ايران و به منظور انجام اعمال غيراخلاقی و فساد به کشورهای عربی» منتقل کرده‌ است.


آقای روزبهانی گفت:«اين شبکه قاچاق در دو عمليات طی سه ماه گذشته با دستگيری سه سرکرده در تهران، بندرعباس و کرج متلاشی شد».


به گزارش خبرگزاری ایسنا، رييس پليس امنيت اخلاقی نيروی انتظامی با تاکيد بر اين نکته که« دختر و زن ايرانی در ميان افراد قاچاق شده نبوده»، افزود:«سرکردگان اين باند، زنان و دختران آسيايی ميانه را هدف قرار داده بودند، اما قاچاق دختران ايرانی نيز غيرقابل تصور نيست».


به گفته آقای روزبهانی « سرکردگان اين باند با اغفال دختران از کشورهای مبدأ، آنها را برای تجارت و انجام اعمال غيراخلاقی از مرزهای شمالی ايران وارد کشور کرده و سپس به کشورهای عربی قاچاق می‌کردند».


اين شبکه قاچاق ظرف شش ماه گذشته، يکصد تن از زنان و دختران بين ۲۰ تا ۳۵ سال خارجی را از طريق ايران و به منظور انجام اعمال غيراخلاقی و فساد به کشورهای عربی منتقل کرده‌ است
رییس پلیس امنیت اخلاقی نیروی انتظامی ایران

به گزارش خبرگزاری فارس، آقای روزبهانی گفت که اعضای ايرانی باند جهت عبور دختران از ايران مبلغ ۱۰۰ دلار از هر کدام از دختران دريافت می‌‌کردند.


رييس پليس امنيت اخلاقی نيروی انتظامی توضيح بيشتری در مورد هويت و نام دستگير شدگان نداد. به گفته وی « ۱۵ زن خارجی و ۱۰ مرد ايرانی که از هدايت‌کنندگان باند بودند، دستگير شدند».


به گفته آقای روزبهانی «سرکرده اصلی اولين شاخه از اين باند، يک متهم ايرانی بود، اما در ادامه تحقيقات در حالی که اعضای باند تصور می‌کردند پليس ديگر به دنبال آنها نيست، فعاليت های مجرمانه خود را از سر گرفته و اين بار با انتقال زنان و دختران قاچاق شده به شهرستان کرج، مقدمات انتقال آنها به کشورهای ديگر را فراهم می‌کردند».


رييس پليس امنيت اخلاقی درباره مقصد نهايی انتقال زنان خارجی گفت:« اين افراد عمدتا به عمان، دبی، شارجه و قطر منتقل می‌شدند و تا زمان استقرار در تهران و کرج با برگزاری پارتی‌های مختلف از سوی افراد و سرکردگان باند مورد سوء‌استفاده قرار می‌گرفتند و ادامه تحقيقات در خصوص فعاليت اعضای اين باند نشان داد که هدايت‌کنندگان اين شبکه به بهانه‌های مختلف از جمله تهيه غذا و پوشاک، پول های هنگفتی از زنان و دختران خارجی می‌گرفته‌اند».


XS
SM
MD
LG