لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ تهران ۱۴:۲۵

هفته سيزدهم ليگ برتر: توقف استقلال در استاديوم تختی


در آخرين ديدار از هفته سيزدهم ليگ برتر فوتبال ايران، دو تيم نفت و استقلال در ورزشگاه تختی به تساوی ۱-۱ رسيدند. استقلال ۱۶ امتيازی شد و از رده نهم به رده هفتم صعود کرد. نفت هم در همان رده پنجم باقی ماند. صدر جدول همچنان در اختيار فولاد خوزستان است.

استقلالي ها خواستار برگزاری بازی در ورزشگاه آزادی بودند اما نفتي ها با استناد به حق ميزبانی، حاضر به تغيير محل مسابقه نشدند. گرچه ورزشگاه تختی هم مملو از طرفداران استقلال شد.

در اين بازی فرهاد مجيدی در دقيقه ۶۶ با ضربه سر گل استقلال را به ثمر رساند. ووريا غفوری هم در دقيقه ۸۹ با شوت از راه دور که از زيباترين گلهای فصل بود، گل مساوی را برای نفت به ثمر رساند.

اين بازيکن سنندجی در پايان بازی گفت تاکنون از چنين فاصله دوری گل نزده. آندرانيک تيموريان هم درباره گلی که تيمش را از سه امتياز بازی محروم کرد، گفت:«زمين وضعيت نامساعدی داشت و نميتوانستيم کار تاکتيکی انجام دهيم. از فاصله ۴۰ متری گل خورديم و اين هم جزئی از فوتبال است، به غفوری تبريک ميگويم که گل قشنگی زد.»

مهمترين اتفاق نيمه اول ضربه ايستگاهی جواد نکونام بود که دروازه بان جوان نفت به زيبايی مهار کرد و به کرنر فرستاد. نکونام در نيمه دوم هم موقعيت گلزنی داشت و چيزی نمانده بود دروازه تيم خودی را با ضربه سر باز کند اما توپ روانه کرنر شد.

امير قلعه نويی سرمربی استقلال با حکم کميته انضباطی محروم بود و از بين تماشاگران، بازی را نگاه ميکرد تا مجيد صالح در غياب او هدايت استقلال را برعهده داشته باشد. استقلال سه بازی عقب افتاده در ليگ برتر دارد و بايد با مس، سايپا و ملوان بازی کند. اين بازيها به دليل حضور استقلال در ليگ قهرمانان آسيا به تعويق افتاده.

در ترکيب استقلال مهدی رحمتی، پژمان منتظری، اميرحسين صادقی، پژمان نوری، هاشم بيکزاده، جواد نکونام، آندرانيک تيموريان، جی لويد ساموئل، سياوش اکبرپور (دقيقه ۵۲ آرش برهانی)، فرهاد مجيدی و محمدمهدی نظری بازی کردند.

برای نفت هم عليرضا بيرانوند، ووريا غفوری، بهمن کامل، احمد آل نعمه، وحيد حمدي نژاد، کمال کاميابي نيا (وحيد بوحمدان)، مرتضی پورعليگنجی، حسين ابراهيمی، رسول نويدکيا، وحيد اميری (علی قربانی) و رضا نوروزی (محمد نزهتی) به ميدان رفتند.

قلعه نويی: گدابازی را جمع کنيد

يحيی گل محمدی سرمربی نفت در نشست خبری گفت: در نيمه دوم بازی، اکثر دقايق دست تيم نفت بود و حتی ميتوانستيم برنده باشيم، موقعيت های بسيار خوبی داشتيم اما توپ وارد چارچوب نشد. استقلال فضا نمي داد تا از عمقشان حرکت کنيم و بيشتر بازيکنانشان در ۱۸ قدم بودند، مجبور بوديم با انجام کارهای ترکيبی حمله بکنيم که خيلی خوب هم به گل رسيديم.

امير قلعه نويی هم با اعتراض به سازمان ليگ گفت: چرا چنين زمين هايی را برای مسابقات انتخاب ميکنند؟ اين مسائل برای فوتبال ايران قشنگ نيست. به فکر سلامتی بازيکنان نيستند. چرا بايد همه از فوتبال لذت ببرند اما ما تنها از چيزی که از اين فوتبال نميبريم لذت است.

سرمربی استقلال با مثالی درباره امکانات فوتبال قطر گفت: از لحاظ سخت افزاری مشکل داريم. چرا ما در اين زمين ها بازی ميکنيم. با اين زمين ها و زمين حافظيه ميخواهيم چه کاری انجام دهيم؟ گداخانه شده ايم. افراد با التماس، ورزشگاه هايی را ميگيرند. اين گدابازي ها را جمع کنيد. ملت ايران قدمت ۹ هزار ساله دارد و از ثروتمندترين ملت ها بوده، حالا چرا اين حال و روز را برای اين ملت به وجود آورده ايد؟

قلعه نويی درباره انتقادات حجتالاسلام عليپور دبير کميته رسيدگی به تخلفات فوتبال حرفه ای و واعظ آشتيانی مديرعامل سابق استقلال گفت: آنها زمانی که در مورد من صحبت ميکنند تيتر اول روزنامه ها ميشوند، اما اگر به خودشان باشد صفحه پنجم يا ششم هم نيستند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG