لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۲۲:۲۴

اسپيلبرگ در جستجوی استعدادهای جديد فيلمسازی


استيون اسپيلبرگ مدافع حضور و پرورش نسل جوان در سينما است

استيون اسپيلبرگ، فيلمساز نامی آمريکا، برای کشف استعدادهای جديد در عرصه کارگردانی و تهيه کنندگی سينما راه نوينی را برگزيده است.


برای استعدادهای تازه، به لطف برنامه تلويزيونی On the Lot و هيئت داوری معتبر آن؛ هاليوود دست يافتنی می شود.


اسپيلبرگ و مارک بارنت، تهيه کننده آمريکايی، به ياری هم در تلويزيون دريم ورکز و شبکه تلويزيونی فوکس اين برنامه تلويزيونی را برای يافتن استعدادهای فيلمسازی آينده، تدارک ديده اند.


اين برنامه تلويزيونی از ۲۲ ماه مه، هر هفته از شبکه فوکس پخش خواهد شد. به همين منظور کارگردان E.T گروهی از متخصصان را برای شرکت در هيئت داوران اين برنامه دعوت کرده است. اين هيئت از کری فيشر، بازيگر زن در فيلم جنگ های ستارگان، برت راتنر، گری مارشال و جان آونت، فيلمسازان هاليوود تشکيل شده است. هيئت داوران قرار است فيلم های کوتاه شرکت کنندگان را به قضاوت نشسته و در نهايت ۱۸ نامزد مرحله نهايی را برگزينند.


اسپيلبرگ و مارک بارنت، تهيه کننده آمريکايی، به ياری هم در تلويزيون دريم ورکز و شبکه تلويزيونی فوکس برنامه ای تلويزيونی برای يافتن استعدادهای فيلمسازی آينده، تدارک ديده اند

قاعده برنامه تلويزيونی On the Lot بی شباهت به برنامه معروف بت آمريکا نيست. بت آمريکا (American idol)، برنامه ای است که ابتدا شبکه تلويزيونی فوکس آن را ابداع کرد و به سرعت به يکی از پر بيننده ترين برنامه های تلويزيونی آمريکا مبدل شد. آن گاه در کشورهای مختلف جهان به شکل های گوناگون از جمله رقابت خوانندگان آماتور پاپ، از شبکه های تلويزيونی پخش گرديد. بت آمريکا، در اين کشور ۳۱ ميليون بيننده دارد.


در برنامه On the Lot، پس از انتخاب، کانديداها در يک اردوی تمرينی هاليوودی، به منظور آموزش فيلمسازی، به هم ملحق خواهند شد. آن ها با هيئت داوران ملاقات کرده و به نوبت پروژه های خود را قبل از آن که فيلم های کوتاه خود را به نمايش بگذارند، معرفی می کنند. کانديداها می بايست تکاليف مختلفی را انجام دهند؛ برای مثال، مونتاژ يک فيلم کوتاه در عرض ۲۴ ساعت و يا فيلمبرداری در يک ساعت از يک صحنه بر اساس يک صفحه از يک فيلمنامه.


در طول مدت برنامه، هيئت داوران نظر خود را ارائه می دهد و تماشاگران تلويزيون نيز به نامزدهای مورد نظر خود رأی خواهند داد. برنده اصلی اين رقابت يک ميليون دلار دريافت کرده و با استوديوی فيلمسازی دريم ورکز قرار داد کاری خواهد بست. دريم ورکز شرکت فيلمسازی ای است که در سال ۱۹۹۴ توسط استيون اسپيلبرگ و دو تن از دوستانش، جفری کاتسنبرگ و ديويد گفن تأسيس گرديد ولی به دلايل مالی در سال ۲۰۰۵ به شرکت پارامونت فروخته شد.


استيون اسپيلبرگ پيش از اين نيز برای کمک به پرورش استعدادهای نوين سينمايی، هم به طور شخصی و هم به شکل مالی، از جمله به دانشگاه ها، کمک کرده و اصولأ مدافع نسل جوان در سينما شناخته شده است.


اينک با برنامه تلويزيونی On the Lot به لطف اسپيلبرگ رؤيای هاليوودی برای جوانان به واقعيت می پيوندد!


XS
SM
MD
LG