لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ تهران ۰۸:۱۸

دهها نفر در آتش سوزی هواپیمای سودانی کشته شدند


يک هواپيمای مسافربری سودان شامگاه روز سه شنبه دچار سانحه شد. (عکس از AFP )

يک هواپيمای مسافربری سودان شامگاه روز سه شنبه با ‪ ۲۰۰‬مسافر در حين فرود در فرودگاه خارطوم دچار سانحه شده و در آتش سوخت.


به گزارش شبکه تلويزيون دولتی سودان، براساس گزارش های اوليه دست کم يک صد نفر در اين حادثه کشته شده اند.


اين در حالی است که محمد حسن الامين، معاون پارلمان سودان گفت: تا لحظه ارسال خبر دست کم سی نفر در اين حادثه کشته شده اند.


به گزارش خبرگزاری آسوشيتدپرس، اين هواپيما که حامل بیش از ۲۰۰ مسافر بود به گفته مقامات سودانی دليل شرايط جوی بد به هنگام فرود دچار سانحه شده است.


به گفته راقيب عبدالطيف، رييس هواپيمايی سودان در دمشق، اين هواپيما از نوع ايرباس بوده و هفت ماه پيش به ناوگان هواپيمايی سودان پيوسته است.


اين هواپيما به همراه ۲۰۳ مسافر و چهارده خدمه پرواز دمشق را به مقصد خارطوم ترک کرده بود و در امان پايتخت اردن ۳۵ مسافر ديگر نيز سوار بر اين هواپيما شدند.


در همین حال، ژنرال محمد النجيب، رييس پليس سودان، گفت: شرايط بد جوی را عامل سقوط هواپيما دانست و گفت: هواپیما پس از سقوط دو نیم شده و در آتش سوخت.


آقای نجيب بدون ارائه جزئياتی در باره تعداد کشته شدگان اين حادثه، افزود: ما باور داريم که اکثر مسافران توانسته اند که از مهلکه جان سالم به در ببرند.


با اين حال رييس پليس سودان تاکيد کرد مقامات مسئول تاکنون نتوانسته اند آمار دقيق کشته شدگان را مشخص کنند.


اين در حالی است يوسف ابراهيم، مدير فرودگاه خرطوم اظهارت مقامات سودانی درباره دليل سقوط هواپيما را رد کرد.


وی گفت: هواپيما فرود سالمی داشت و حتی خلبان با برج مراقبت صحبت کرده و در حال حرکت به سمت ترمينال های خروجی بود که یکی از موتورها منفجر شده و هواپيما طعمه حريق شد.


مدير فرودگاه خارطوم تاکيد می کند دليل آتش سوزی نقص فنی بوده است.


يک سخنگوی پليس سودان نيز گفته است تا کنون اجساد بیست و سه نفر به بيمارستان منتقل شده است و صد نفر از مسافران نيز نجات يافته اند، ولی وی در خصوص تعداد دقيق کشته شدگان اظهار بی اطلاعی کرد.


انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG