لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ تهران ۰۷:۰۷

«دو بمب در سنندج کشف و خنثی شد»


ایرج حسن زاده معاون استاندار کردستان
ايرج حسن زاده، معاون سياسی امنيتی استانداری کردستان گفته است که نيروهای امنيتی دو بمب را در سنندج که در دو زودپز جاسازی شده بودند، کشف و خنثی کرده اند.

به گزارش پرس تی وی، شبکه خبری انگليسی زبان جمهوری اسلامی، ايرج حسن زاده گفته است:«دو بمب که در درون ديگ زودپز جاسازی شده بودند، شب گذشته کشف شد.»

طبق اين گزارش شاهدان عينی گفته اند اين بمب ها در دو زودپز و در درون کارتن تخم مرغ جاسازی شده بودند.

در حالی معاون استاندار کردستان خبر کشف و خنثی سازی اين دو بمب را تاييد کرده است که پيشر برخی از سايت های خبری نيز گزارش هايی در اين زمينه منتشر کرده بودند.

يک سايت خبری پيشتر گزارش داده بود که اين دو بمب در محله عباس آباد، محله ای فقير نشين و پر تردد، کار گذاشته شده بودند.

تا کنون هيچ گروهی مسئوليت اين بمب گذاری را برعهده نگرفته است و مقامات محلی نيز اطلاعات بيشتری در اين زمينه منتشر نکرده اند.

سنندج در شانزدهم مهرماه امسال نيز شاهد تيراندازی به سوی نيروهای انتظامی در يک میدان پر تردد اين شهر بود.

در تيراندازی دو فرد مسلح به سوی خودروی نيروی انتظامی و کيوسک راهنمايی و رانندگی، ۵ نفر را کشته و ۹ نفر ديگر را زخمی شدند.

در همين زمينه، در ۳۱ شهريور ماه امسال نيز در مهاباد، ديگر شهر کردنشين ايران، هنگام رژه نيروهای مسلح، انفجار بمب در ميان تماشاچيان، بيش از ۱۰ نفر کشته و د‌هها زخمی برجای گذاشت؛‌ کشته‌شدگان اين انفجار بيشتر از ميان زنان بودند.

استان‌های غربی و کردنشين ايران در چند سال گذشته شاهد درگيری‌ ميان نيروهای پژاک، وابسته به حزب کارگران ترکيه(پ کا کا)، و نيروهای نظامی و انتظامی هستند.

اين گروه که پايگاه‌هايش در ارتفاعات عراق مستقر است از عمق خاک عراق به داخل ايران نفوذ می‌کند.

بنا بر گزارش‌های منتشر شده، نيروهای نظامی ايران در چندين مورد با عبور از نوار مرزی مقر شبه‌نظاميان پژاک را مورد حمله قرار داده‌اند.

گروه پژاک در فهرست گروه‌های تروريستی وزارت خارجه ايالات متحده آمريکا قرار دارد

دیدن نظرات (۴)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG