لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۹:۱۹
جن ساکی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا، روز پنجشنبه ۲۹ ماه مه در واکنش به گزارش ها درباره حملات سايبری هکرهای ايرانی از طريق شبکه های اجتماعی به اهدافی در آمريکا گفته است، دولت ايالات متحده از چنين حملاتی اطلاع دارد و برای مقابله با حملات سايبری، اطلاعات خود را با بخش خصوصی و نهادهای غیر دولتی در ميان می گذارد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه،‌ جن ساکی گفته است:«اطلاع داريم که هکرها در ايران و ديگر نقاط جهان، برای کسب اطلاعات، يا برقراری تماس با اهداف مورد علاقه خود، از جمله در دولت ايالات متحده و بخش خصوصی، از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند.»

سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا اضافه کرده است:« برای مقابله با اين تهديدات، ايالات متحده خود را متعهد می داند که اطلاعات لازم در اين زمينه را در اختيار عموم و همچنين بخش خصوصی قرار دهد، تا تدابير لازم را اتخاذ کنند.»

يک موسسه امنيت سايبری هفته جاری گزارش داده بود که هکرهای ايرانی از سال ۲۰۱۱ تاکنون با کمک حساب‌های کاربری جعلی در شبکه‌های اجتماعی و وب‌سايت‌های خبری جعلی٬ از مقام‌های نظامی و سياسی آمريکا٬ اسرائيل و ساير کشورها جاسوسی کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، «آی‌سايت پارتنرز» در گزارش خود تصریح کرده است که هکرها در اين مدت توانسته‌اند بيش از دو هزار نفر را در فضای مجازی هدف قرار دهند.

طبق این گزارش این حملات از طریق یک وب‌سایت خبری پوششی به نام «نیوز آن اِر» (NewsOnAir.irg) انجام شده است.

«آی سایت پارتنرز» می گوید: به نظر می رسد این حملات توسط هکرهای ایرانی انجام شده است هرچند اطلاعات کافی در خصوص نهاد اصلی پشت این حملات در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری رويترز، موسسه امنيتی «آی‌سايت پارتنرز» اعلام کرده است که يک درياسالار چهارستاره آمريکايی٬ قانون‌گذاران و سفرای آمريکا٬ اعضای لابی آمريکا-اسرائيل و برخی پرسنل بريتانيايی٬ سعودی٬ سوری٬ عراقی و افغان از جمله افرادی هستند که از سوی هکرهای ايرانی هدف قرار گرفته‌اند.

تيفانی جونز٬ معاون مدير اين موسسه٬ به خبرگزاری رويترز گفته است که با توجه به قدمت فعاليت‌ اين هکرها واضح است که اين افراد در برخی موارد عمليات‌شان موفقيت‌آميز بوده است.

به گفته رويترز، کارشناسان امنيتی معتقدند که هکرهای ايرانی به تلافی حملات استاکس‌نت به تاسيسات هسته‌ای ايران در سال ٬۲۰۱۰ فعاليت خود عليه اهداف خارجی را آغاز کردند. احتمال بسيار می‌رود که حملات استاکس‌نت از سوی ايالات متحده و اسرائيل صورت گرفته باشد.
XS
SM
MD
LG