لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ تهران ۰۴:۲۲

«آمریکا بر سر لبنان با ایران مصالحه نمی کند»


آمریکا با ایران و سوریه در باره لبنان مذاکره نخواهد کرد

کانداليزا رايس، وزير امورخارجه آمريکا، به ايران و سوريه هشدارداد که آينده لنبان موضوعی برای مذاکره با این کشورها نخواهد بود.


وزيرامور خارجه آمريکا روز دوشنبه يازدهم دسامبر درواکنش به پیشنهادهای اخير برای گفت وگو با ايران و سوريه برای حل بحران عراق می گويد اين دو کشور بهتر است بدانند که آمریکا دست از حمایت از دولت لبنان برنخواهد داشت.


به گزارش خبرگزاری فرانسه، کانداليزا رايس به ايران و سوريه هشدارداد که آينده لنبان موضوعی برای مذاکره نخواهد بود. او گفت: «تحت هيچ شرايطی آمريکا حاضر نخواهد بود به خاطر منافع خود در نقاط خاصی، آينده لبنان را موضوع مصالحه و سازش با ايران و سوريه قراردهد».


وزير امورخارجه آمريکا تاکيد کرد:«من می خواهم به صراحت اين موضوع را در اين جا اعلام کنم که آمريکا تحت هيچ شرايطی آينده لبنان راموضوعی برای مذاکره با هيچ کشوری قرار نخواهد داد».


صدها هزار نفر از مخالفان دولت فواد سينوره نخست وزير لبنان، طی هفته گذشته در خيابان های بيروت دست به راهپيمايی زده و خواستار برکناری دولت فواد سينوره شده اند.
وزير امور خارجه آمريکا گفت دشمنان لبنان قصد سرنگونی دولت سينوره را دارند.


حمايت آمريکا از قطعنامه پيشنهادی اورپا


وزير امورخارجه امريکا گفت که آمريکا قطعنامه پيشنهادی اروپا را تاييد کرده است و اميدوار است به زودی اين قطعنامه به تاييد شورای امنيت سازمان ملل متحد برسد.


قعطنامه پیشنهادی اروپا ایران را متقاعد خواهد کرد تا از برنامه غنی سازی اورانیوم چشم بپوشد
کاندالیزا رایس

کاندالیزا رایس افزود تصويب اين قطعنامه، ايران را متقاعد خواهد کرد که برنامه غنی سازی اورانيوم را متوقف کند.


او گفت:«اين قطعنامه برای ايران روشن خواهد کرد که قادر نخواهند بود هم عضو جامعه جهانی باشند و هم برنامه هسته ای خود را ادامه دهند. اميدوارم اين قطعنامه در این روند وقفه ای ايجاد کند وشايد آنها مایل به بازگشت به مذاکرات شوند».


در متن اين قطعنامه از تحريم مواد و فن آوری هايی که می تواند به برنامه هسته ای يا برنامه موشکی ايران کمک کند، سخن به ميان آمده و جزييات نيز به طور کامل مشخص شده است.


بر اساس طرح جديد، دارايی افراد، سازمان ها و شرکت هايی که در ارتباط با برنامه هسته ای و برنامه موشکی هستند، مسدود و سفر آنها ممنوع می شود.


XS
SM
MD
LG