لینک‌های قابلیت دسترسی

پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ تهران ۲۳:۱۰

چهارده سرباز آمريکايی در سقوط هلی کوپتر کشته شدند


مقام های نظامی آمريکا می گويند شواهد اوليه حاکی از آن است که هلی کوپتر«يو اچ ۶۰ بلک هواک» به دليل نقص فنی سقوط کرده است

ارتش آمريکا روز چهارشنبه بيست و دوم ماه اوت اعلام کرد چهارده سرباز اين کشور در حادثه سقوط يک هلی کوپتر در شمال عراق کشته شده اند.


مقام های نظامی آمريکا می گويند شواهد اوليه حاکی از آن است که هلی کوپتر«يو اچ ۶۰ بلک هواک» به دليل نقص فنی سقوط کرده است. در همين حال، اين منابع اعلام کردند که دلايل سقوط اين هلی کوپتر تحت بررسی است و تحقيق در اين زمينه ادامه دارد.


در اين حادثه ۱۰ سرنشين و چهار خدمه هلی کوپتر که در يک عمليات شبانه شرکت کرده بودند، کشته شده اند. اين مرگبارترين حادثه سقوط هلی کوپتر نيروهای آمريکايی در عراق از ژانويه ۲۰۰۵ تاکنون است.


در ژانويه ۲۰۰۵ هلی کوپتر حامل ۳۰ تفنگدار دريايی و يک ملوان به علت بدی شرايط جوی در نزديکی مرز اردن سقوط کرد و همه سرنشينان آن کشته شدند.


به گزارش خبرگزاری آسوشيتدپرس، با احتساب تلفات روز چهارشنبه، شمار نظاميان کشته شده آمريکايی از زمان آغاز حمله نيروهای ائتلاف تحت رهبری اين کشور به عراق در سال ۲۰۰۳، به سه هزار وهفتصد و بيست يک نفر رسيده است


شمار نظاميان کشته شدگان آمريکايی از زمان آغاز حمله نيروهای ائتلاف تحت رهبری اين کشور به عراق در سال ۲۰۰۳، به سه هزار وهفتصد و بيست يک نفر رسيده است

تلفات حملات انتحاری در عراق


انفجار يک کاميون بمبگذاری شده در مرکر پليس عراق در شمال اين کشور، دست کم ۱۹ کشته و ۲۶ زخمی برجای گذاشت.


به گفته مقام های محلی اين حمله انتحاری پيش از ظهر روز چهارشنبه در شهر بيجی در ۲۵۰ کيلومتری شمال عراق رخ داد و شماری از کشته شدگان و مجروحان اين حادثه شهروندان غيرنظامی بودند.


در همين حال، در انفجار يک بمب جاده ای در تکريت، شهر محل تولد صدام حسين رييس جمهوری سابق عراق، يک پليس کشته و سه نفر نيز مجروح شدند.


قرار است رايان کراکر و ژنرال پتريوس فرمانده نيروهای نظامی آمريکا در عراق در پانزدهم ماه سپتامبر گزارش مشترکی را به کنگره آمريکا ارائه کنند . در اين گزارش تحولات امنيتی و سياسی در عراق بررسی شده و پيشنهادهايی را در زمينه ادامه حضور نيروهای آمريکايی در عراق ارائه می شود.


XS
SM
MD
LG