لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ تهران ۱۷:۳۹

سرگروهی نه چندان خوشایند برای تیم ملی آلمان


در ادامه رقابت‌های جام ملت‌های اروپا، بازی‌های گروه سوم نیز به پایان رسید و تیم‌های ملی فوتبال آلمان و لهستان، صعودشان به دور بعدی را مسجل کردند.

در روز پایانی دیدارهای این گروه، آلمان با نتیجه ۱-۰ ایرلند شمالی را از پیش رو برداشت تا با دو پیروزی و یک تساوی به عنوان صدرنشین، راهی دور بعد شود.

این سرگروهی، چندان هم برای آلمان‌ها شیرین و خوشایند نبود. وضعیت جدول به گونه‌ای است که از بین ایتالیا، آلمان، فرانسه و انگلیس فقط یک تیم امکان صعود به فینال را خواهد داشت.

در صورتی که اسپانیا سرگروه نشود و به عنوان تیم دوم صعود کند، این تیم هم به جمع مربع قدرت در نیمه پایینی جدول اضافه خواهد شد. دوم شدن پرتغال نیز بر آتش جنگ در نیمه پایینی جدول می‌افزایند.

آلمان که در بازی قبلی مقابل لهستان به تساوی بدون گل بسنده کرده بود، این بار هم بازی‌اش پرگل نشد و با تک گل ماریو گومز، مسابقه با ایرلند شمالی را به پایان رساند. مسعود اوزیل به عنوان بر‌ترین بازیکن میدان معرفی شد.

شاگردان یواخیم لو در مرحله بعدی مقابل آلبانی یا اسلواکی قرار خواهند گرفت. در صورتی که اسلواک‌ها رقیب آلمان شوند، مصافی انتقامی برای این تیم خواهد بود.اسلواکی پیش از آغاز جام، در دیداری دوستانه ۳-۱ از سد آلمان گذشت.

بازی لهستان در برابر اوکراین هم با نتیجه ۱-۰ به پایان رسید. یاکوب بلاژیکوفسکی تک گل لهستان را به نام خود ثبت کرد.

پیش از بازی، برخی ​هواداران لهستان با پلیس مارسی درگیر شدند که بازداشت دو نفرشان را در پی داشت.

به این ترتیب اوکراین با سه شکست در سه مسابقه از دور رقابت‌ها کنار رفت. اوکراین همراه با روسیه و ترکیه، تاکنون ضعیف‌ترین تیم‌های جام بوده‌اند.

لهستان که به عنوان تیم دوم صعود کرده، از حالا رقیبش را در مرحله یک چهارم نهایی می‌شناسد. لهستانی‌ها قطعاً با سوئیس رویارو خواهند شد.

هر دو تیم بدون شکست هستند و در عین حال، بازی‌های هر دو تیم با حداقل گل به پایان رسیده. لهستانی‌ها دو گل زده‌اند و گلی نخورده‌اند. سوئیس هم دو گل زده و یک گل خورده.

برنده این بازی در نیمه نهایی ممکن است با اسپانیا روبرو شود. گرچه تعدد احتمالات، هرگونه پیش‌داوری را بی‌ارزش می‌کند. ممکن است اسپانیا به کرواسی ببازد و سرگروه نشود.

چه بسا اسپانیا یا کرواسی در صورت سرگروهی، مقابل تیم سوم یکی از گروه‌ها ددر یک چهارم نهایی شکست خورده و از راهیابی به نیمه نهایی باز بمانند.

ولز با سرگروهی در گروه ب بهترین شرایط را در بین احتمالات ممکن، برای خود رقم زد و حالا در مرحله حذفی، در نیمه بالایی جدول قرار گرفته. گرت بیل ستاره این تیم هم با سه گل زده فعلاً در صدر جدول گلزنان قرار دارد.

پرتغال اگر به عنوان تیم اول یا تیم سوم صعود کند شرایط مطلوبی خواهد داشت. اما دوم شدن این تیم یعنی پیوستن به برترین‌های تیم‌های جهان در پایین جدول.

همبازیان کریستیانو رونالدو اگر مجارستان را ببرند و ایسلند هم مقابل اتریش به برتری نرسد، سرگروه خواهند شد. پرتغال در دو بازی قبلی، دو تساوی کسب کرده.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG