لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ تهران ۱۷:۲۳

پارادوکس با کامبیز حسینی؛ برنامه«رادیانی» این هفته!


خوب این هفته من دو کلام حرف خصوصی با آقای خامنه‌ای دارم و اگر شما خامنه‌ای نیستید، می‌تونید اصلاً بقیه این متن رو نخونید و برنامه رو هم گوش ندید و برید به کارهای مهم‌تری بپردازید چون از اینجا به بعد منم و سید علی همچین «رادیان» طور!

رادیان چیه؟

رادیان معادل فارسی رادیوست که آقای خامنه‌ای برای ما ابداع کرده! ایشون هفته گذشته گفتند می‌توانستیم به تلویزیون بگوییم «تلویزان» و به رادیو بگوییم «رادیان» که یعنی فارسیش کرده باشیم و از کلمات فرنگی استفاده نکنیم.

چند تا مسئله اینجا مطرح میشه:

۱. البته اینکه منان در هفتان گذشتان خوابان دیدان که به زعم هشداران دلیران تنگستان چندان تا ژلافان انداختان بالان و رفتان و سوار مادیان شدان شتابان برگشتان به ایران و از سمت لاهیجان تا که رسیدن به رشتان و به محض رسیدان همان جان در محله ساغری‌سازان بخوردان دنبلان، ولی ناگهان فهمیدان که اینان همه خوابان و در واقعیت بنده اگر در گیلان! همانان باید باشد گریزان از زندان لاکان!

۲. آخه مرد حسابی! سید علی! تو چهار تا کلام فارسی که حرف می‌زنی شیش تاش عربیه! تو همین گفتاری که داشتی و اینگونه تو سر ما زدی که ایران ایران و فارسی مارسی، داشتی همش عربی حرف می‌زدی! کسی این حرف رو بزنه که خودش بر اساس منافع و مسائل ملی یه نمونه کار کرده باشه که ما بگیم اوکی این می‌خواد پارسی‌سازی کنه. شما اصلاً برات همیشه حفظ قدرت و اسلام اولویت اول بوده تا ایران بعد حالا که کشور افتاده به داستان و اینا باز ایران ایران می‌کنید؟ که چی؟ چون حالا که آمریکا فشار آورده بیاییید مردم رو ببریم پشت ایران ایران بازی؟ تا حالا کجا بودی؟

چیزی که می‌خوام بگم اینه که ما نیت خیری برای ایران و ایرانی در سیاست‌های رهبری سال‌های شما ندیدیم. والا اینکه ملت بتونند درست فارسی حرف بزنند و واژگان فارسی در ادبیات محاوره‌ای ما بیشتر بشه رو کسی باهاش مشکلی نداره!

برنامه این هفته در ستایش قائل شدن امکان اشتباه برای آدمی ساخته شده.

گوش کنید و به بقیه هم بدید گوش کنند.

مرسی.

پارادوکس با کامبیز حسینی؛ برنامه«رادیانی» این هفته!
please wait

No media source currently available

0:00 0:24:56 0:00
لینک مستقیم

دیدن نظرات (۱)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG