لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ تهران ۱۰:۱۷

خشم هواداران پرسپولیس از جدایی برانکو ایوانکوویچ


ایرنا می‌گوید، ماموران نیروی انتظامی با حضور خود در باشگاه پرسپولیس، هواداران معترض این تیم را متفرق کردند.

برخی هواداران پرسپولیس در اعتراض به جدایی برانکو ایوانکوویچ مقابل ساختمان این باشگاه تجمع کردند.

هواداران معترض، مدیران دولتی پرسپولیس را به اهمال در حفظ سرمربی تیم‌شان متهم کردند.

مدیرعامل پرسپولیس می‌گوید از باشگاه الاهلی عربستان خواسته تا درباره توافق با "سرمربی قانونی پرسپولیس" شفاف‌سازی کند.

آقای عرب می‌گوید، در نامه خود به باشگاه عربستانی هشدار داده از "اغوای سرمربی پرسپولیس" خودداری کنند در غیر این صورت طبق ماده ۱۷ قانون نقل و انتقالات فیفا از الاهلی شکایت خواهد کرد.

جمع گسترده‌ای از هواداران پرسپولیس در شبکه‌های اجتماعی نسبت به طرح نام برخی گزینه‌های داخلی برای جایگزینی برانکو معترض‌اند.

این دسته از طرفداران خشمگین در خصوص برپایی اعتراضات گسترده‌تر، به وزارت ورزش که متولی باشگاه پرسپولیس است هشدار داده‌اند.

ایوانکوویچ پیشتر هشدار داده بود که طبق قراردادش می‌تواند از پرسپولیس جدا شود اما در صورت انجام تعهدات از سوی باشگاه، به همکاری خود ادامه خواهد داد.

بحث پیوستن برانکو به لیگ عربستان از اردیبهشت در رسانه‌های ورزشی ایران مطرح شده بود اما طی این مدت، باشگاه پرسپولیس فرصت‌ها را برای حفظ سرمربی خود از دست داد.

برانکو ایوانکوویچ در دوران سرمربیگری پرسپولیس به هفت جام قهرمانی دست یافت. او امسال توانست سه‌گانه لیگ، حذفی و سوپرجام را نصیب سرخپوشان کند.

برانکو تنها سرمربی تاریخ پرسپولیس است که در لیگ‌های سراسری ایران توانسته به سه قهرمانی پیاپی برسد.

او با این نتیجه تاریخی توانست از رکورد دو قهرمانی پیاپی که پیشتر توسط هموطنش استانکو پوکله پوویچ و علی پروین رقم خورده بود بگذرد.

سرمربی کروات سرخپوشان که نزد هواداران این تیم با لقب پروفسور مشهور است، در حالی فعالیتش را در عربستان از سر خواهد گرفت که در سه کشور مختلف به قهرمانی لیگ رسیده.

او سابقه دستیاری در تیم ملی کرواسی و ایران، همچنین سرمربیگری در باشگاه‌های دینامو زاگرب کرواسی، هانوفر آلمان، شاندونگ چین، الاتفاق عربستان و الوحده امارات را هم دارد.

برانکو در دوران سرمربیگری تیم ملی ایران مدال طلای بازی‌های آسیایی بوسان، مدال برنز جام ملت‌های آسیا و صعود به جام جهانی ۲۰۰۶ را تجربه کرد.

او در جمع مربیان خارجی شاغل در تاریخ فوتبال ایران، رکورددار تعداد جام قهرمانی است.

برانکو با پرسپولیس یک بار به نیمه نهایی و یک دوره هم به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید. آنهم در شرایطی که این باشگاه از دو پنجره متوالی نقل و انتقالات محروم بود.

در دوران طولانی فعالیت این سرمربی ۶۵ ساله در ایران، از سعید کریمی ۱۹ ساله تا علی دایی ۵۰ ساله زیر نظر او به فعالیت پرداختند. دورانی پرافتخار که به نظر می‌رسد به نقطه پایانی‌اش رسیده باشد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG