لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ تهران ۰۰:۴۰

واکنش همسر فرهاد به اجرای جنجالی کودکانه توسط بنیامین


پوران گلفام و فرهاد مهراد

اجرای ترانه کودکانه اثر مشترک اسفندیار منفردزاده و شهیار قنبری در یکی از برنامه‌های تلویزیون دولتی ایران از سوی بنیامین، با تغییراتی که خواننده در متن این ترانه تاریخی موسیقی پاپ ایران انجام داده بود با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد.

این کار واکنش سازندگان اثر را در پی داشت و هر دو این اجرا و دست بردن در ترانه کودکانه بدون کسب اجازه از پدیدآورندگانش را نکوهش کردند.

اما جدا از پدیدآورندگان پوران گلفام، همسر فرهاد خواننده اثر، هم ضلع سوم این ماجرا است و می‌گوید او سال‌هاست که از نوع برخوردی که بدون اجازه با آثار فرهاد شده، شاکی است.

در برنامه «خانه شماره سیزده» ویژه «سیزده‌به‌در» در قرنطینه، فرصتی دست داد تا با خانم گلفام همراه شویم.

واکنش همسر فرهاد به اجرای جنجالی کودکانه توسط بنیامین
please wait

No media source currently available

0:00 0:28:57 0:00
لینک مستقیم

بخش‌هایی از حرف‌های پوران گلفام:

  • [اجازه گرفتن آقای بنیامین برای اجرای ترانه کودکانه] از همان دروغ‌های معروف جمهوری اسلامی است.
  • من به هیچ‌وجه اجازه ندارم که اجازه کاری را که مربوط به آقای قنبری و آقای منفردزاده است، صادرکنم.
  • [فرهاد] خودش در زمانی که زنده بود هیچ وقت نمی‌خواست صدایش از تلویزیون پخش شود و من هم با تلویزیون [راجع به پخش صدای فرهاد] همیشه مشکل داشتم با وکیل و بی وکیل شکایت کردم و به هیچ جایی نرسیدم.
  • پخش‌کننده آثار فرهاد در زمانی که زنده بود، شرکت نی‌داوود به نمایندگی آقای آزادی بود و بعد از مرگ او هم ادامه پیدا کرد. تا اینکه دیدم آقای آزادی دارد از امکانی که به او داده شده سوءاستفاده می‌کند.
  • اگر آقای [بهروز] افخمی بخواهد از کارهای قبل از انقلاب فرهاد استفاده کند که آقای منفردزاده و آقای قنبری شکایت خواهند کرد و من هم به عنوان یک سوم قضیه حضور خواهم داشت، ولی اگر از کارهای بعد از انقلاب فرهاد باشد، اگر قرار باشد من را اعدام هم کنند، جلوی او می‌ایستم.
  • مطلقاً من نمی‌دانستم برای پخش آثار فرهاد باید از آقای قنبری و آقای منفردزاده اجازه بگیرم. به دلیل اینکه در زمانی که فرهاد زنده بود، هم کارهای این بزرگواران پخش می‌شد و فرهاد در کنسرت‌ها اجرا می‌کرد و آنها هیچ اعتراضی نمی‌کردند.
  • معتقدم آقای ابی خواننده خوش‌صدایی است و به قول فرهاد خیلی درست می‌خواند و صداسازی نمی‌کند. ولی به نظرم [کودکانه] را در سطح خواندند. یعنی وقتی من کودکانه را با صدای فرهاد می‌شنوم، هر جمله‌ای که می‌گوید برایم مثل یک تصویر است، ولی آقای ابی که می‌خواند فقط یک صدای قوی خوب بود.
  • یک سال پیش فهمیدم که آقای قنبری و آقای منفردزاده متن شکایتی را برای من تنظیم کرده‌اند که طبیعتاً حق آنهاست. اگر در این مورد توانستم از آقای آزادی حقی بگیرم، چون آقای آزادی از سال ۸۷ زمانی که من قرارداد را دوباره تنطیم کردم تا الان هیچ پرداختی به من نداشته است.
  • [آقای اندی] کلی تلاش کرده بود تا بتواند من را پیدا کند و از من اجازه [اجرای ترانه مرد تنها] را بگیرد. یعنی در واقع به خودش احترام گذاشت وقتی به من و یا به فرهاد احترام گذاشت. با کمال میل به ایشان چنین اجازه‌ای را دادم. طبیعتاً معتقد نیستم که صدای فرهاد با صدای آقای اندی می‌تواند همخوانی داشته باشد.
  • [اجرای] مرغ سحر از طرف خانم گوگوش خنده‌دار است، برای اینکه ویدئوی کار را دیدم، خانم گوگوش در یک قصری اصلاً برای جالب نبود. [اجرای مرغ سحر] آقای شجریان که دوست و دشمن معتقدند فوق‌العاده است. ولی مرغ سحر فرهاد با تغییرهایی که در آن داده [یک] چیز خاص خودش است.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG