لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ تهران ۲۱:۲۴

یک کشته و چهار زخمی در حمله با چاقو در پاریس؛ داعش مدعی انجام حمله شد


مردی مسلح به چاقو در ساعات پایانی شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه با حمله به عابران در پاریس، پایتخت فرانسه، یک نفر را کشته و چهار نفر دیگر را زخمی کرده‌است. گروه موسوم به حکومت اسلامی مدعی انجام این حمله شده‌است.

مقام‌های فرانسوی می‌گویند این حمله در منطقه پر رفت و آمد «لا ریو دروات» در نزدیکی «خانه اپرای پاریس» انجام شده‌است.

به گزارش رسانه‌های فرانسوی فرد مهاجم با شلیک گلوله پلیس از پا در آمده‌است.

نیروهای امنیتی در عین حال از وخیم بودن حال دو نفر از زخمی‌شدگان خبر داده‌اند و می‌گویند دو مجروح دیگر در وضعیت خطرناکی به‌سر نمی‌برند.

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه، ساعتی پس از این رخداد از نیروهای پلیس به دلیل عملکرد آن‌ها قدردانی کرده و گفته کشورش هرگز «تسلیم دشمنان آزادی» نخواهد شد.

وزیر کشور فرانسه نیز «اقدام خوب» نیروهای امنیتی را ستوده‌است. شاهدان می‌گویند نیروهای پلیس نخست تلاش کرده‌اند فرد مهاجم را با اسلحه الکترونیکی متوقف کنند، و پس از آن که این کار نتیجه‌ای نداده در نهایت به سوی او شلیک کرده‌اند.

دادستانی پاریس می‌گوید بخش ضد تروریسم پلیس فرانسه در حال تحقیق در مورد این واقعه است. به گفته فرانسوا مولین، دادستان پاریس، مهاجم در زمان حمله به عابران «فریاد الله اکبر سر داده‌است».

گروه موسوم به حکومت اسلامی در وب‌سایت وابسته به خود بیانیه‌ای صادر کرده و مسئولیت این حمله را پذیرفته‌است.

شهرهای پاریس طی سال‌های گذشته به‌دلیل وقوع حملات تروریستی بزرگ و کوچک در وضعیت اضطراری قرار گرفته‌اند. در جریان حملات گسترده‌ای در آبان‌ ماه ۱۳۹۴ در پاریس، ۱۳۰ نفر کشته شدند. حملات ۱۳۹۴، بزرگترین عملیات تروریستی تاریخ فرانسه بود، که گروه موسوم حکومت اسلامی (داعش) مسئولیت آن را بر عهده گرفت.

با استفاده از خبرگزاری فرانسه، رویترز، توئیتر|ت.ت

دیدن نظرات (۱۶)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG