لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ تهران ۰۵:۳۴

اعتراضات خیابانی پراکنده در شهر پرند، شعار شبانه ضد حکومتی در دست‌کم چهار منطقه تهران


عکس از آرشیو

جمعی از مردم شهر پرند در جنوبی غربی استان تهران شامگاه پنج‌شنبه ششم بهمن ماه در پی قطع برق در اعتراضات پراکنده خیابانی به سردادن شعارهای ضد حکومتی پرداختند و همزمان چند منطقه تهران از جمله تهرانپارس، شهرک باقری، باغ فیض، و پونک نیز پنج‌شنبه شب باردیگر صحنه شعارهای شبانه معترضان بود.

در شهر پرند شامگاه پنج‌شنبه ششم بهمن در پی قطع برق در مناطق وسیعی از این شهر، جمعی از مردم شهر پرند به خیابان آمده و شعارهای ضد حکومتی سردادند.

در جریان اعتراضات پنج‌شنبه شب شهر پرند که به صورت پراکنده و در چند منطقه از این شهر برگزار شد، مردم معترض شعارهایی چون «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر جمهوری اسلامی»، و «مرگ بر دیکتاتور» سردادند.

شهر پرند با جمعیت ۲۵۰ هزار نفر در سی کیلومتری جنوب غربی استان تهران و در محدوده شهرستان رباط کریم قرار دارد.

در مناطق مختلف شهر تهران از جمله شهرک باقری نیز پنج‌شنبه شب شاهد شعارهای شبانه و ضد حکومتی جمعی از مردم معترض بود. معترضان در شهرک باقری تهران در میان شعارهای پنج‌شنبه شب خود از جمله شعار «مرگ بر جمهوری اعدام»، «مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر بسیجی»، «مرگ بر خامنه‌ای» سردادند.

جمعی از مردم نیز پنج‌شنبه شب در منطقه پونک به سردادن شعارهای شبانه ضد حکومتی پرداختند. «تا آخوند کفن نشود، این وطن وطن نشود»، «توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه» از جمله شعارهای معترضان در این منطقه از غرب تهران بود.

در تهرانپارس، واقع در شرق تهران، جمعی از معترضان شامگاه پنج‌شنبه ششم بهمن ماه به سردادن شعارهای شبانه علیه جمهوری اسلامی پرداختند.

«مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر خامنه‌ای قاتل»، «مرگ بر جمهوری اسلامی»، «مرگ بر بسیجی»، «مرگ بر سپاهی»، «امسال سال خونه، سید علی سرنگونه» از جمله شعارهای پنج‌شنبه شب معترضان در تهرانپارس بود.

در محله باغ فیض واقع در غرب تهران، نیز شامگاه پنج‌شنبه جمعی از مردم معترض به سردادن شعارهای ضد حکومتی از خانه‌ها و مجتمع‌های مسکونی خود پرداختند و از جمله شعار «مرگ بر خامنه‌ای» و «مرگ بر دیکتاتور» سردادند.

بسیاری از مناطق تهران و دیگر شهرهای ایران نیز روز و شامگاه پنج‌شنبه شاهد شعارنویسی ضد حکومتی بودند. در تهران معترضان همچنین در تعدادی از واگن‌های مترو اقدام به شعارنویسی کردند. «نه به جمهوری اعدامی»، «مرگ بر حکومت بچه‌کش»، «مرگ بر خامنه‌ای قاتل» و «صدای توماج صالحی باشید» از جمله این شعارهاست.

معترضان همچنین اسامی شماری از کودکان، نوجوانان و جوانان کشته شده به دست نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی از جمله کیان پیرفلک، نیکا شاکرمی، مهرشاد شهیدی، سارینا اسماعیل‌زاده، و مهسا امینی را در واگن‌های متروی تهران نوشتند.

XS
SM
MD
LG