لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ تهران ۱۵:۱۷

روحانی: دشمن می‌خواهد با هراس‌افکنی درباره کرونا کشور را تعطیل کند


روحانی تاکید کرد که فعالیت مراکز دولتی ادامه پیدا خواهد کرد.

رئیس‌جمهور ایران مدعی شد که «دشمن» قصد دارد با «هراس‌افکنی» درباره شیوع کرونا کشور را تعطیل کند.

حسن روحانی روز سه‌شنبه ۶ اسفند در جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا گفت: «این یکی از توطئه‌های دشمنان است که با هراس‌افکنی کشور را به تعطیلی بکشانند.»

وی تاکید کرد که فعالیت مراکز دولتی ادامه پیدا خواهد کرد و افزود: «همه باید مشغول کار خودمان باشیم و فعالیت کنیم. همه باید مراقب باشیم.»

آقای روحانی در عین حال اعلام کرد که اگر ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و اماکن عمومی تصمیم گرفت اعلام خواهد کرد.

پیش از این علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی نیز گفته بود، بیماری «بهانه خوبی» بود که «دشمن» قصد داشت با بهره‌برداری از این فرصت، مشارکت در انتخابات را کاهش دهند.

تاکنون پیشنهادهایی برای تعطیلی مراکز دولتی تا فروردین ماه مطرح شده اما مقامات جمهوری اسلامی با این پیشنهادها مخالفت کرده‌اند. کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ایران نیز پیشنهاد کرده که مدارس ایران تعطیل شوند. با این حال دولت هنوز مدارس را تعطیل نکرده است.

وزارت بهداشت علت مخالفت با تعطیلی مدارس را جلوگیری از افزایش سفرها و شیوع بیماری در همه شهرهای کشور عنوان کرده و از مردم خواسته است تا در منازل و شهرهای خود بمانند.

مقام‌های وزارت بهداشت در ابتدا انتشار اخبار شیوع کرونا در ایران را «کذب» خوانده بودند و تنها پس از مرگ دو شهروند قمی، این اخبار را تائید کردند.

با این همه آقای روحانی گفت که مردم «نباید نگران باشند» و اخبار را تنها از صدا و سیما دنبال کنند.

وی اعلام کرد که مردم برای مواد ضد عفونی و شوینده‌ها و ماسک نباید نگرانی داشته باشند.

رئیس جمهور ایران اعلام کرد، تعداد افرادی که مشکوک به بیماری کرونا بوده‌اند واز بیمارستان مرخص شده‌اند افزایش پیدا کرده و این اخبار «امیدوار کننده» است.

پیش از این پیشنهاد قرنطینه شهر قم مطرح شده اما مقامات جمهوری اسلامی اعلام کرده‌اند که قرنطینه این شهر ممکن نیست.

روز سه‌شنبه همچنین اعلام شد که محمود صادقی، نماینده مجلس تهران و ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

پیش از این نیز گزارش‌هایی از ابتلای شماری از مقام‌های مسئول جمهوری اسلامی از جمله شهردار منطقه ۱۳ تهران و شماری از کادر پزشکی مراکز درمانی منتشر شده بود.

دیدن نظرات (۱۴۷)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG