لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۳۱

پوشش خبری جلسه رای اعتماد مجلس به دولت پیشنهادی روحانی

مجلس روز سه‌شنبه ۲۴ مرداد،‌ بررسی صلاحیت وزرای دولت جدید حسن روحانی را آغاز کرد. آقای روحانی هفته گذشته فهرست وزیران پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کرد اما نام وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری در میان این وزیران نبود.


در ادامه جلسه بررسی وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در مجلس در عصر سه‌شنبه، سخنرانی محمد جواد آذری جهرمی، وزیر پیشنهادی ارتباطات در مجلس پایان یافت.

کمپین بین‌المللی حقوق بشر در گزارشی از آنچه «سوابق مخدوش» نامزد وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات نامید، نوشت که محمد جواد آذری جهرمی، «مسئولیت‌هایی در زمینه امور شنود» داشته و «بازجویی برخی از زندانیان سابق سیاسی را برعهده داشته است».

پس از آن، جلسه بررسی صلاحیت محمود علوی، وزیر پیشنهادی اطلاعات آغاز شد.

محمد بطحایی، وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش،‌ هم با اشاره به انبوه مشکلات و مسائل نظام آموزشی گفت: «اگر نتوانیم راه حل مناسبی برای آن پیدا کنیم کل نظام و حاکمیت را دچار مشکل خواهیم کرد».

وی در مورد مشکلات معیشتی فرهنگیان گفت: «توسعه حرفه‌ای معلمان در کنار بهبود منزلت و معیشت آنان به عنوان عاملی موثر در رشد و افزایش تأثیرگذاری تعلیم برخود درنظر گرفتم».

محسن بیگلری، نماینده اهل سنت از سقز و بانه،‌به عنوان وزیر مخالف با انتقاد از عدم حضور اهل تسنن و کردها به عنوان مدیرکل در وزارت آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: «آقای وزیر باید بگوید که برای ارتقای سطح علمی و جلوگیری از افت تحصیلی دانش‌آموزان و درخشیدن دانش‌آموزان در المپیادهای علمی چه برنامه‌ای دارند».

فرهاد تجری،‌ نماینده قصر شیرین از مجلس، به عنوان نماینده موافق محمد بطحایی، وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، با اشاره به مشکلاتی مانند «وضعیت معیشتی معلمان، کمبود توسعه فضای آموزشی، کمبود اعتبارات، نبود مهندسی نیروی انسانی، عدم نقشه راه برای استفاده از نیروهای متخصص و ضعف در ساختار پذیرش نیروی انسانی»‌ ابراز امیدواری کرد که با روی کار آمدن بطحایی، مشکلات مالی و اداری این وزارت خانه با توجه به تجربه و اشراف او به این حوزه حل شود چون که حضور او فرصتی برای تقویت این بخش است.

این نماینده مجلس اقداماتی مانند ایجاد مراکز رفاه برای فرهنگیان و اماکن تفریحی و رفاهی و اجرای مرحله اول نظام رتبه بندی معلمان از سوی محمد بطحایی در دوران معاونتش در وزارت آموزش و پرورش را مثبت ارزیابی کرد.

بیشتر

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG