لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ تهران ۰۹:۵۳

روسیه به خاطر کرونا صدور روادید برای ایرانیان را لغو کرد


روسیه می‌گوید٬ پروازهایی که از کره جنوبی و ایران به فرودگاه مسکو می آیند به یکی از ترمینال‌های مشخص هدایت خواهند شد.

دولت روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد که از روز اول مارس، ۱۱ اسفند، تمام پروازها به کره جنوبی به استثنای پروازهای ایرفلوت، خطوط هوایی روسیه و آئورورا، یک شرکت زیر مجموعه آن را قطع خواهد کرد.

به گزارش رویترز، تاتیانا گولیکووا، معاون نخست وزیر روسیه گفت این کشور از روز جمعه ۹ اسفند صدور روادید عادی و ترانزیت برای شهروندان ایران را متوقف خواهد کرد و به مردم روسیه توصیه کرد که از سفر به ایتالیا پرهیز کنند.

دولت روسیه در گذشته برای سفر به چین، بزرگترین شریک تجاری این کشور محدودیت‌هایی وضع کرده و از ورود تعداد زیادی از شهروندان چین جلوگیری کرده است.

به گفته معاون نخست وزیر روسیه اجرای تمامی اقدامات قبلی و محدودیت‌های جدید تا روز اول آوریل ادامه خواهند يافت.

او افزود در حال حاضر پروازهایی که از کره جنوبی و ایران به فرودگاه مسکو می آیند به یکی از ترمینال‌های مشخص هدایت خواهند شد که در هفته های اخیر فقط برای پروازهای چین از آن استفاده می شود.

به گزارش خبرگزاری تاس شرکت هوایی روسی «اس ۷» به تصمیم دولت برای مستثنی کردن پروازهای ایرفلوت اعتراض و آن را نقض فاحش رقابت مبتنی بر بازار آزاد بین شرکت های هوایی توصیف کرد.

برای جلوگیری از گسترش ویروس جدید کرونا تاکنون صدها نفر در روسیه قرنطینه شده اند. نیروهای انتظامی به محل سکونت و یا هتل های محل اقامت افراد مظنون به ابتلا به این ویروس یورش برده و با استفاده از فناوری تشخیص چهره آنها را مجبور می کنند که در نقاط مخصوص قرنطینه باقی بمانند.

به گفته نهادهای مسئول تاکنون دو شهروند چینی مبتلا به ویروس در بیمارستان های روسیه بستری شده و پس از درمان و بهبود از بیمارستان مرخص شده اند.

سه شهروند روسیه در کشتی تفریحی «دايموند پرنسس» که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا مدت ها در ژاپن پهلو گرفته بود به این بیماری مبتلا شده اند. مقامات مسئول روز چهارشنبه گفتند این سه نفر به روسیه منتقل شده و تحت درمان هستند.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

XS
SM
MD
LG