لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ تهران ۰۱:۳۰

روسیه در آستانه چهار سال ممنوعیت حضور در میدان‌های ورزشی


ورزشکاران روس ممکن است اجازه حضور در میدان‌های ورزشی را پیدا کنند، اما بدون پرچم و سرود ملی و نه به‌عنوان نماینده کشورشان

یکی از هیئت‌های اصلی «سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ» پیشنهاد داده است، به‌دلیل عدم هماهنگی روسیه با قوانین و مقررات ضد دوپینگ، برای چهار سال جلوی حضور آن کشور در میدان‌های بین‌المللی ورزشی گرفته شود.

«سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ» روز ۲۵ نوامبر/۴ آذر گفته این پیشنهاد از سوی کمیته ناظر بر اجرای مقررات ضد دوپینگ مطرح شده و بر پایه «ناسازگاری‌هایی» است که در برخی داده‌ها از سوی آزمایشگاه مسکو مشهود است.

«سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ» پس از بررسی پیشنهاد ارائه شده از سوی کمیته خود، در ۹ دسامبر تصمیمش را در مورد روسیه اعلام خواهد کرد.

چنانچه این نهاد جهانی با ۴ سال منع حضور موافقت کند، روسیه بخت شرکت در المپیک تابستانی توکیو در سال ۲۰۲۰ و المپیک زمستانی پکن در سال ۲۰۲۲ را از دست خواهد داد، که طبیعتا ضربه سختی به ورزش و طبیعتا جامعه آن کشور به‌شمار می‌رود.

هرچند سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ این پیشنهاد را نیز مطرح کرده که ورزشکاران روس بتوانند در مسابقات شرکت کنند، اما نه به‌عنوان نماینده کشور خود، بلکه بدون پرچم و بدون پخش سرود ملی.

نهاد بین‌المللی مقابله با دوپینگ اسنادی در اختیار دارد که حاکی از حدود هزار مورد دوپینگ ورزشکاران روس در ده‌ها رشته ورزشی، به‌ویژه در جریان المپیک زمستانی در سوچی در سال ۲۰۱۴ است.

دولت روسیه متهم شده در پنهان کردن و یا جایگزین کردن نمونه‌ها در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ دست داشته‌است.

مسکو اتهام‌های وارد شده به خود در مورد دخالت سازمان‌یافته دولتی در جریان دوپینگ ورزشکاران و پنهان کردن داده‌ها و اطلاعات را رد کرده‌است. اما تحقیقات در این مورد سال‌هاست که ادامه دارد.

اوایل آبان ماه شرکت مایکروسافت اعلام کرد یک گروه از هکرهای روسیه بار دیگر نهادها ورزشی و سازمان‌های مبارزه با دوپینگ را هدف حملات سایبری قرار داده‌است.

دیدن نظرات (۲)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG