لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ تهران ۱۵:۳۶

مورخ مشهور روس به قطعه قطعه کردن جسد دوست دخترش اعتراف کرد


اولگ سوکولوف به خاطر تحقیقات در مورد ناپلئون مهمترین نشان افتخار فرانسه را دریافت کرده بود

دادگاهی در روسیه یک مورخ سرشناس را به جرم قتل دوست دخترش و حمل قطعات جسد او در یک کوله پشتی برای ریختن آنها در رودخانه زندانی کرد.

اولگ سوکولوف، استاد ۶۳ ساله تاریخ دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ، روز دوشنبه ۲۰ آبان، در جلسه دادگاه اعتراف کرد، آناستازیا یشچنکو، دوست دختر ۲۴ ساله خود را پس از یک مشاجره که در آن با چاقو تهدید شده بود با گلوله تفنگ به قتل رسانده است.

آقای سوکولوف در بخشی از اظهاراتش در دادگاه افزود:«من واقعا از آنچه اتفاق افتاده پریشان و متاسف هستم».

او گفت پس از مشاجره با خانم یشچنکو کنترل خویش را از دست داد.

دادگاه حکم داد که آقای سوکولوف دو ماه باقیمانده تا زمان آغاز محاکمه را باید در زندان سپری کند.

آقای سولوکوف روز شنبه ۱۸ آبان بازداشت شد. ماموران او را از رودخانه مویکا در شهر سنت پترزبورگ بیرون کشیدند و متوجه شدند که قطعات جسد یک زن جوان در کوله پشتی اوست.

آناستازیا یشچنکو دانشجوی آقای سولوکوف بود و در نگارش آثار تحقیقی در مورد دوران حکومت ناپلئون با او همکاری کرده بود.

بر اساس گزارش پلیس، در بازرسی از منزل آقای سوکولوف سایر قطعات جسد این زن جوان و همینطور اره‌ای که احتمالا از آن برای بریدن جسد او استفاده شده، پیدا شده است.

اولگ سوکولوف در سال ۲۰۰۳ نشان افتخار «لژیون دو نور» به خاطر تحقیقات گسترده خود در مورد دوران ناپلئون نشان «لژیون دونور»مهمترین نشان افتخار فرانسه را از ژاک شیراک رییس جمهور وقت فرانسه دریافت کرد.

او در سال ۱۹۷۶ اولین گروه بازسازی رویدادهای تاریخ نظامی در اتحاد شوروی را تاسیس کرد و در حال حاضر رئیس «جنبش تاریخ نظامی روسیه» است که نبردهای دوران جنگ های ناپلئونی را بازسازی می کند.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG