لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ تهران ۱۷:۵۴

وزیر کشور آمریکا کناره‌گیری می‌کند


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه ۲۴ آذر ماه اعلام کرده است، رایان زینک، وزیر کشور، تا پایان ماه جاری میلادی از سمت خودکناره‌گیری می‌کند.

دونالد ترامپ در این توییت از خدمات رایان زینک در این سمت تقدیر کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا با این حال اعلام کرده است که جانشین رایان زینک هفته آینده معرفی خواهد شد.

رایان زینک که سابقه حضور در نیروی تفنگداران دریایی آمریکا و همچنین عضویت در کنگره آمریکا را دارد، با اتهاماتی در خصوص تخلفات اداری مواجه بود.

این اتهامات باعث شده تا تحقیقاتی در مورد استفاده رایان زینک از هلی‌کوپترهای پارک ملی و جت‌های خصوصی مطرح شود. یکی از موارد دیگر مطرح شده، هزینه تغییرات در داخل دفتر آقای رایان زینک است.

وزارت کشور آمریکا بر اراضی فدرال از جمله پارک های ملی آمریکایی نظارت دارد.

در حالی دونالد ترامپ از کناره گیری وزیز کشور خبر داده است که هفته گذشته اعلام شد جان کلی، رئیس دفتر رئیس جمهوری تا پایان سال جاری میلادی از سمت خود کناره گیری می کند.

دونالد ترامپ روز گذشته اعلام کرد که جمعه میک مولوینی را به عنوان رئیس موقت دفتر خود انتخاب کرده است.

آقای مولوینی در حال حاضر ریاست اداره مدیریت و بودجه آمریکا را برعهده دارد. به گفته مقامات کاح سفید، او از این سمت استعفا خواهد کرد تا ریاست کارکنان کاخ سفید را عهده‌دار شود.

آقای ترامپ در توییتر با اعلام نام میک مولوینی به عنوان رئیس آینده دفتر خود نوشت که او در دولت خدمات فوق‌العاده‌ای انجام داده است.

وی همچنین از ژنرال جان کلی تقدیر کرده و او را یک «میهن‌دوست بزرگ» نامیده و نوشته بود، آقای کلی در راه خدمت به وطن سربلند بوده است.

پیش از این ترامپ گفته بود که جان کلی تا سال ۲۰۲۰ سمت خود را حفظ خواهد کرد.

با استفاده از گزارش‌های رویترز و رادیو فردا؛ خ

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG