لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ تهران ۱۶:۰۰

آیا جمهوری اسلامی رفتنی است؟


آیا تغییر رژیم ایران در آینده قابل پیش‌بینی وطی چند سال پیش‌رو امکان‌پذیر است؟ چنین تغییری تحت چه شرایطی و به چه طریقی میسر می‌شود؟ آیا مقدمات این تغییر وجود دارد؟ جمهوری اسلامی تا چه حد آماده مقابله با حرکات احتمالی است؟

طی سال‌های اخیر با بروز پررنگ‌تر گفتمان خواهان براندازی در تجمعات سیاسی، اعتراضات مدنی و فضای مجازی، چنین پرسش‌هایی جای خود را بیش از پیش در بحث‌های سیاسی باز کرده است.

شماری می‌گویند فشارهای اقتصادی، همراستا با گسترش نارضایتی اجتماعی و سیاسی مستعد تبدیل به عزمی عمومی و حرکتی سراسری برای به‌زیر کشیدن جمهوری اسلامی است. در مقابل، گروهی دیگر می‌گویند چنین حرکتی در صورت تحقق هم، با توجه به مصمم بودن حکومت ایران در حفظ قدرت به هر بهایی، پایان خوشی برای مخالفان نخواهد داشت.

ساعت ششم - آیا جمهوری اسلامی رفتنی است؟
please wait

No media source currently available

0:00 0:53:12 0:00
لینک مستقیم

علیرضا حقیقی تحلیلگر سیاسی مقیم کانادا به امکان تحقق براندازی نظام فعلی بدبین است. نیما راشدان تحلیلگر و فعال سیاسی از لهستان اما در مقابل، چنین تغییری را امکان‌پذیر می‌داند. نظرات مخاطبان رادیو فردا را هم در این‌باره می‌شنویم.

  • 16x9 Image

    نیوشا بقراطی

    نیوشا بقراطی در سال ۱۳۸۴ به عنوان گزارشگر و مجری به رادیو فردا پیوست. او میزبان برنامه زنده هفتگی «ساعت ششم» است و از سال ۱۳۹۰ سردبیری بخش صوتی و تصویری رادیو فردا را بر عهده دارد

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG