لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ تهران ۲۰:۴۱

تحریم با بیت «او» چه می‌کند؟


مجتبی خامنه‌ای (راست) و وحید حقانیان (چپ) دو تن از پر نفوذترین چهره‌های بیت آیت‌الله خامنه‌ای هستند که تحت تحریم قرار گرفته‌اند

تحریم شخصیت‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران به یکی از راهبردهای محوری در سیاست فشار حداکثری دولت دونالد ترامپ تبدیل شده است؛ آخرین نمونه آن، مجتبی خامنه‌ای پرحاشیه‌ترین فرزند رهبر جمهوری اسلامی.

در این دور از تحریم‌ها مجتبی خامنه‌ای تنها نام آشنا نبود. فهرست، شامل هشت نام صاحب‌قدرت دیگر هم می‌شود؛ از میان نزدیک‌ترین‌ها به آیت‌الله علی خامنه‌ای، چه در بیتش و چه در حساس‌ترین سطوح نظامی.

واشینگتن می‌گوید تحریم‌های جدید توانایی رهبر جمهوری اسلامی را برای پیشبرد سیاست «ترور و سرکوب»‌ تضعیف می‌کند. تهران در مقابل، تحریم‌ها را «بی‌حاصل» می‌داند.

پیش از این هم نام‌های پرشماری توسط رئیس‌‌جمهور آمریکا به فهرست تحریم‌ها اضافه شده بودند؛ جنجالی‌ترین‌هایش: محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی و شخص علی خامنه‌ای، همراه با صدها مقام و مسئول دیگر؛ شبکه‌ای دربرگیرنده همه منصوبان رهبر جمهوری اسلامی.

ساعت ششم - تحریم با بیت «او» چه می‌کند؟
please wait

No media source currently available

0:00 0:49:18 0:00
لینک مستقیم

تاثیر تحریم‌های آمریکا علیه افراد و مقام‌های حکومتی از جمله آیت‌الله خامنه‌ای و حالا فرزندش چیست؟ چه مفهومی برای آن‌ها دارد؟ اساساً چرا او؟ چرا مجتبی خامنه‌ای؟ آیا چنین تحریم‌هایی صرفاً اقدامی نمادین است یا تأثیر ملموسی هم دارد؟

در این برنامه به دنبال پاسخ این پرسش‌هاییم.

  • 16x9 Image

    نیوشا بقراطی

    نیوشا بقراطی در سال ۱۳۸۴ به عنوان گزارشگر و مجری به رادیو فردا پیوست. او میزبان برنامه زنده هفتگی «ساعت ششم» است و از سال ۱۳۹۰ سردبیری بخش صوتی و تصویری رادیو فردا را بر عهده دارد

دیدن نظرات (۵۶)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG