لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ تهران ۱۱:۱۷

ممنوعیت «ناموسی» او


رهبر جمهوری اسلامی مذاکره درباره مسائل نظامی را «ناموسی» خوانده است

این بار ترجیح بر آن بود تا خطوط قرمز با ادبیاتی درهم‌آمیخته با برساخته‌های جنسی و جنسیتی ترسیم شود تا بر «قبح» آن از نظر شخص اول حکومت تاکیدی دوچندان شده باشد.

آیت‌الله علی خامنه‌ای در آخرین گفته‌هایش درباره مذاکره بر سر نکات مورد نظر آمریکا گفت مذاکره‌ای بر سر «مسائل ناموسی انقلاب» در کار نخواهد بود؛ ازجمله درباره مسائل نظامی جمهوری اسلامی.

این اظهارات همزمان با تاکید دوباره دونالد ترامپ بر گفت‌وگو بیان می‌شود؛ در شرایطی که می‌گوید سیاستش مبتنی بر تغییر رژیم در ایران نیست و با ابراز اطمینان از این‌که جمهوری اسلامی پای میز مذاکره خواهد رفت.

در عین‌حال اما تهران شاهد دور تازه‌ای از محکومیت‌ها و موضع‌گیری‌های انتقادی کشورهای عرب منطقه علیه حکومت ایران است که با روندی شتابان افزایش یافته؛ و همچنین مواجه با صراحت روزافزون واشینگتن در گرفتن انگشت اتهام به سوی جمهوری اسلامی در زمینه دست داشتن در عملیات خرابکارانه در منطقه؛ اتهاماتی که همگی از سوی حکومت ایران رد می‌شود.

ساعت ششم - سایه جنگ و برساخته «ناموس» انقلاب
please wait

No media source currently available

0:00 0:52:00 0:00
لینک مستقیم

شرایط فعلی به چه سمت‌وسویی پیش می‌رود؟ چقدر ممکن است خط قرمزی که این بار به تعبیر علی خامنه‌ای «ناموسی» هم شده است، همچون بار گذشته توسط شخص رهبر جمهوری اسلامی زیر پا گذاشته شود؟ در این برنامه به این پرسش‌ها می‌پردازیم.

  • 16x9 Image

    نیوشا بقراطی

    نیوشا بقراطی در سال ۱۳۸۴ به عنوان گزارشگر و مجری به رادیو فردا پیوست. او میزبان برنامه زنده هفتگی «ساعت ششم» است و از سال ۱۳۹۰ سردبیری بخش صوتی و تصویری رادیو فردا را بر عهده دارد

دیدن نظرات (۸۰)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG