لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ تهران ۰۰:۱۷

آیا پرونده «پرواز ۷۵۲» در بایگانی خاک خواهد خورد؟


گرامیداشت یاد قربانیان پرواز ۷۵۲ در مقابل دانشگاه امیر کبیر تهران - ۱۷ دی‌ماه ۱۳۹۸

سکوت و ابهام درباره تعداد کشته‌شدگان آبان‌ماه، سکوت و ابهام درباره ماجرای خونبار ماهشهر، سکوت و ابهام درباره سرنوشت روح‌الله زم...

سکوت و ابهام برای جمهوری اسلامی یک ابزار است؛ یک استراتژی که از آن بارها و بارها در بزنگاه‌های پر التهاب و گردنه‌های پرمخاطره سود برده است.

این استراتژی مختص همین دیروز و امروز هم نیست. رد آن را می‌توان در طول تاریخ چهل ساله این حکومت دنبال کرد؛ چه ۱۰ سال پیش که حصر و حبس رهبران اعتراضات ۸۸ را چنان در سکوت و طی هفته‌ها ابهام رقم زد که ایران «قیامت» نشد، چه ۳۰ سال پیش که بزرگ‌ترین اعدام جمعی تاریخ معاصر را طی تابستان ۶۷ در سکوت پیش برد و سه دهه آن را در ابهام نگه داشت.

حالا نوبت به هواپیما رسیده است.

ساعت ششم - آیا پرونده «پرواز ۷۵۲» در بایگانی خاک خواهد خورد؟
please wait

No media source currently available

0:00 0:53:36 0:00
لینک مستقیم

یک هفته‌ای می‌شود که خبری درباره هواپیمای سرنگون‌شده با شلیک پدافند سپاه، از ایران به گوش نمی‌رسد و تهران همچنان از تحویل جعبه سیاه سر باز می‌زند.

آیا استراتژی سکوت و ابهام حکومت می‌تواند ماجرای سرنگونی هواپیما را با ۱۷۶ قربانی، مشمول مرور زمان کند؟

آیا جمهوری اسلامی با توجه به ابعاد داخلی و بین‌المللی ماجرای سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراین، خواهد توانست این پرونده را به بایگانی تاریخ بفرستد تا خاک بخورد؟

  • 16x9 Image

    نیوشا بقراطی

    نیوشا بقراطی در سال ۱۳۸۴ به عنوان گزارشگر و مجری به رادیو فردا پیوست. او میزبان برنامه زنده هفتگی «ساعت ششم» است و از سال ۱۳۹۰ سردبیری بخش صوتی و تصویری رادیو فردا را بر عهده دارد

XS
SM
MD
LG