لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ تهران ۲۱:۳۷

ورزشی که رنگ تراژدی-کمدی گرفت


راست: علیرضا کریمی کشتی‌گیر ایرانی که مجبور به باخت عمدی شد - چپ: مربی تیم زنان تایلند که ناچار شد روسری به‌سر کند

یکی را انگار از روی تراژدی‌های اساطیری کپی کرده‌اند. قهرمان داستان در کارزاری پر تب و تاب، که خلق به آن چشم دوخته در آستانه پیروزی است، اما به ناگاه از سوی صدایی ناشناس محکوم می شود به این‌که خود را در مقابل حریف نقش زمین کند و به شکستی خودخواسته و تلخ تن دهد.

دیگری انگار سوژه قصه‌اش را از کمدی‌های عامه‌پسند وام گرفته است. مردی که مجبور می‌شود خود را زن جا بزند تا از پس موقعیتی خاص برآید.

ورزش ایران هفته گذشته ثابت کرد بن‌مایه آن را دارد که در طول چند روز کوتاه هر دو این‌ها را به نمایش عمومی بگذارد تا فضایی تراژدی-کمدی را برای جامعه ایرانی و ورای آن رقم بزند... از آن شکست اجباری تلخ کشتی‌گیر جوان با فریاد «علیرضا باید ببازی» مربی‌اش، تا مبادا در مصاف بعد با حریف اسرائیلی روی تشک رود، تا آن مربی مرد تیم زنان ورزش «کبدی» تایلند که ناچار شد روسری بر سر کند تا اجازه یابد همراه تیمش در گرگان وارد استادیوم شود.

ساعت ششم - ورزشی که رنگ تراژدی-کمدی گرفت
please wait

No media source currently available

0:00 0:52:35 0:00
لینک مستقیم

در این برنامه در کنار نظرات مخاطبان رادیو فردا، تحلیل مهدی رستم پور مفسر ورزشی و مهرداد درویش پور جامعه شناس را می‌شنویم.

  • 16x9 Image

    نیوشا بقراطی

    نیوشا بقراطی در سال ۱۳۸۴ به عنوان گزارشگر و مجری به رادیو فردا پیوست. او میزبان برنامه زنده هفتگی «ساعت ششم» است و از سال ۱۳۹۰ سردبیری بخش صوتی و تصویری رادیو فردا را بر عهده دارد

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG