لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ تهران ۱۰:۱۲

گوشی‌های عکاس


نمایشگاه تولیدات هواوی در پکن

این روزها قابلیت دوربین‌های موبایل از مهمترین فاکتورهای خرید این وسایل است. اما کدام گوشی‌های تلفن همراه در عکاسی بهترین هستند.

بر اساس گزارش فوربس و بر اساس بررسی موسسه dxomark هم اکنون در کمال ناباوری گوشی هواوی پی ۲۰ پرو «بهترین» گوشی در جهان از نظر عکاسی است. این گوشی توانسته است محصولات شرکت اپل، سامسونگ و گوگل را هم پشت سر بگذارد.

گوشی هواوی پی ۲۰ پرو توانسته است امتیاز ۱۰۹ را بدست آورد حال آنکه گوشی‌های سامسونگ گلگسی اس ۹ پلاس ۹۹، گوگل پیکسل دو ۹۸ و آیفون ایکس ۹۷ امتیاز بدست آورده‌اند.

دو گوشی هواوی پی ۲۰ پرو و پی ۲۰ بترتیب ۱۰۹ و ۱۰۲ امتیاز بدست آورده اند و در زمینه عکاسی فعلا «بهترین» گوشی‌های جهان معرفی شده‌اند.

گوشی هواوی پی ۲۰ پرو از دوربین سه‌گانه استفاده می‌کند که با همکاری شرکت لایکا ساخته شده است و به سه سنسور ۴۰ مگاپیکسلی رنگی، ۲۰ مگاپیکسلی مونوکروم و یک سنسور ۸ مگاپیکسلی با لنز تله‌فوتو مجهز شده که از لنزهایی با دیافراگم f/۱.۶ ،f/۱.۸ و f/۲.۴ بهره می‌برند. دوربین هواوی پی ۲۰ با استفاده از سیستم اختصاصی پردازش رنگ لایکا و سنسور شدت رنگ، در تولید رنگ‌ها نیز عملکرد مناسبی از خود نشان داده است.

این گوشی با استفاده از لنزهای جدید لایکا موسوم به VARIO-SUMMILUX می‌تواند بزرگنمایی اپتیکال ۳ برابری ایجاد کند.

نسخه پی ۲۰ معمولی توانسته است امتیاز ۱۰۲ را بدست بیاورد. این گوشی از دوربین دوگانه‌ با سنسورهای ۱۲ مگاپیکسلی رنگی و ۲۰ مگاپیکسلی مونوکروم استفاده می‌کند که از لنزهایی با دیافراگم f/۱.۸ و f/۱.۶ استفاده می‌کند. دوربین سلفی هر دو پرچم‌دار جدید هواوی سنسوری ۲۴ مگاپیکسلی و لنزی با دیافراگم f/۲.۰ دارد. شرکت هواوی می‌گوید در تکنولوژی این دوربین‌ها و پردازش تصویری از هوش مصنوعی استفاده می‌کند و واحد مجزایی را هم در پرازنده این گوشی‌ها برای پردازش هوش مصنوعی در نظر گرفته است.

هوش مصنوعی در این گوشی می‌تواند ماهیت ۱۹ صحنه و سوژه را شناسایی و بسته به نوع صحنه، پارامترهای عکاسی را به‌صورت بهینه افزایش یا کاهش دهد. هوش مصنوعی در این گوشی توانایی پیش‌بینی فوکوس کشیدن را دارد بطوری که دوربین حرکت سوژه را پیش‌بینی می‌کند و روی سوژه قفل می‌کند.

در مکان سوم بهترین دوربین گوشی تلفن همراه سامسنونگ اس ۹ پلاس قرار دارد که توانسته ۹۹ امتیاز را بدست آورد.

گلکسی اس ۹ پلاس از وجود دوربین دوگانه در پشت گوشی استفاده می‌کند. سامسونگ برای این دوربین دوگانه از دو سنسور ۱۲ مگاپیکسلی استفاده کرده است که یکی از این سنسور‌ها به‌عنوان دوربین اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این گوشی از سیستم دیافراگم متغیر استفاده می‌کند. در این گوشی لنز دوربین دوم دیافراگم F/۲.۴ دارد. در دوربین سلفی، از یک سنسور ۸ مگاپیکسلی استفاده شده است.

در گلگسی اس ۹ پلاس دوربین اصلی می‌تواند تا ۲۸ درصد نور بیشتری به سنسور منتقل کند به همین دلیل توانایی ثبت تصاویر بهتری در محیط‌های کم‌نور را دارد. در این گوشی، دیافراگم متغییر انعطاف‌پذیری دوربین برای ثبت تصاویر در محیط‌های کم‌نور را افزایش داده است. این گوشی می‌تواند دیافراگم دوربین گلکسی اس ۹ را بین f/۱.۵ و F/۲.۴ تغییر دهد.

پیکسل دو پس از سامسونگ اس ۹ پلاس با امتیاز ۹۸ قرار دارد.

سنسور مورد استفاده در دوربین اصلی این گوشی هوشمند ۱۲.۳ مگاپیکسل و دوربین سلفی آن ۸ مگاپیکسل است.

گوگل می‌گوید عمق میدان بالاتر را با استفاده از الگوریتمی پیشرفته و با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در عکس‌هایی که توسط گوشی‌های گوگل پیکسل دو انداخته می‌شود ایجاد کرده است.

پس از پیکسل دو بترتیب آیفون ایکس، هواوی میت ۱۰ پرو، شیاومی میکس دو اس، آیفون هشت پلاس، گلگسی نوت هشت و آیفون هشت در مکان پنجم تا دهم قرار دارند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG