لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ تهران ۰۸:۲۱

پلیس کالیفرنیا: متهم حادثه حمله به عابران، تصور می‌کرده آنها مسلمانند


این حادثه هشت مجروح بر جای گذاشته است

پلیس آمریکا روز جمعه ۶ اردیبهشت اعلام کرد، راننده‌ای که متهم است به طور عمدی چند عابر پیاده در شمال کالیفرنیا را سه‌شنبه این هفته زیر گرفته است، تصور می‌کرده که آنها مسلمان بوده‌اند.

رئیس پلیس شهر سانی‌ویل در سانتا کلارا کانتی از ایالت کالریفرنیا گفت، این راننده که ایسایا جوئل پیپلز نام دارد، عابران پیاده را به خاطر نژاد و اعتقاداتشان هدف قرار داده است.

پیپلز ۳۴ ساله متهم به تلاش برای قتل هشت نفر با اتوموبیل است. هیچ کدام این هشت نفر کشته نشده‌اند، اما حال برخی از آنها وخیم است.

آقای پیپلز روز جمعه جهت شنیدن کیفرخواست خود در دادگاه حاضر شد. رئیس پلیس سانی‌ویل عنوان کرده که متهم «هیچ نشانه‌ای از ندامت بروز نداده است.»

با این حال چاک اسمیت، وکیل مداقع آقای پیپلز، می‌گوید که موکل او مردی مذهبی است و برای مجروحان این حادثه دعا می‌کند.

وی اظهار داشت: «ما قطعا این امر را به چالش می‌کشیم که اقدام او تعمدی بوده، بلکه این مسئله ناشی از اختلالات روحی بوده است.»

مقامات پلیس می‌گویند که پیپلز در صحنه جرم دستگیر شده است و به نظر می‌رسید که او منتظر مانده تا پلیس از راه برسد.

به گفته این وکیل، ایسایا جوئل پیپلز یک کهنه سرباز است که آن‌چه حین خدمت در عراق دیده و بر او گذشته، باعث این اتفاق شده است.

مادر این متهم نیز تاکید کرده که هیچ گاه تصور نمی‌کرده پسرش به طور عمدی مردم بی‌گناه را زیر بگیرد و حتما این مسئله به خاطر بیماری روحی بوده که در طول جنگ عراق دچارش شده است.

پیپلز از ژوئن ۲۰۰۵ تا ماه مه ۲۰۰۶ در عراق خدمت کرده است. جلسه بعدی دادگاه پیپلز روز پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت (۱۶ مه) برگزار خواهد ‌شد.

منابع: شبکه تلیزیونی سی‌ان‌ان، شبکه خبری ان‌بی‌سی؛ س.ن

دیدن نظرات (۲۷)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG