لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ تهران ۲۳:۰۸

ماجرای آقای سرمربی و بازی‌های کبدی زنان در گرگان


تصاویری سرمربی مرد تیم ملی زنان تایلند در مسابقات کبدی قهرمانی آسیا به میزبانی گرگان منتشر شده، که نشان می‌دهد او با روسری در سالن حضور داشته‌است.

عکس‌هایی که به سرعت در رسانه‌های رسمی و شبکه‌های مجازی تکثیر شدند. با مطالب گسترده‌ای از روزنامه‌نگاران و کاربران توییتر و اینستاگرام، حاوی بهت و طنز و انتقاد.

طرح‌ها و کاریکاتورهای فراوانی درباره این ماجرا، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

فدراسیون کبدی ایران ضمن «محکوم کردن» آنچه عمل «ناشایست» سرمربی تایلندی نامیده، در بیانیه‌ای از جامعه ورزش ایران عذرخواهی کرده‌است.

رییس فدراسیون کبدی در این باره به خبرگزاری ایسنا گفته: «یک عکاس به آن مرد تایلندی روسری می‌دهد تا به داخل سالن برود و سر کند و از او عکس بگیرد. این ماجرا شیطنت بود و با این کار می‌خواستند بازی‌ها را زیر سوال ببرند».

مسئول روابط عمومی فدراسیون نیز در ارتباط زنده با صداوسیما تاکید کرد که فقط چند ثانیه این اتفاق رخ داده و سپس مربی مورد نظر به بیرون سالن هدایت شده است.

اما رشیدپور مجری برنامه گفت که تصاویر متفاوتی ثبت شده و نشان می‌دهد چند ثانیه نبوده. مسئول روابط عمومی پاسخ مشخصی به این ابهام نداد.

رییس فدراسیون کبدی درباره اینکه آیا مربیان مرد خارجی مجوز حضور در کنار زمین را داشته‌اند، گفته: «پیش از آن بخشنامه کرده بودیم. حتی حضور مربی و سرپرست زن نیز بخشنامه شده بود که نباید به همراه تیم به ایران بیایند.»

فدراسیون کبدی ایران در حالی از حضور مربی مرد خارجی در سالن جلوگیری کرده که هفته گذشته تیم ملی فوتسال زنان ایتالیا، با سرمربی مرد در تهران به مصاف تیم ملی ایران رفت.

چند رشته ورزشی زنان نیز در ایران، از مربیان مرد روی نیمکت تیم ملی بهره می‌برند. از جمله تیم ملی والیبال که هدایتش به عهده مصطفی شجاعی است.

سال ۲۰۱۵ هم علی صانعی در مسابقات قهرمانی آسیا، روی نیمکت تیم ملی فوتسال زنان نشست.

دیدن نظرات (۴۶)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG