لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ تهران ۱۶:۰۵

بازداشت سه نوجوان مسلح که «اتفاقی» وارد اقامتگاه ترامپ در فلوریدا شدند


اقامتگاه دونالدترامپ در فلوریدا

پلیس فلوریدا گزارش داده است سه نوجوان مسلح به سلاح کلاشینکف، «ای ک ۴۷» برای گریز از دست پلیس از دیوار عمارت مار-ئه‌لاگو که در سال ۱۹۸۵ توسط دونالد ترامپ٬ رئیس‌جمهوری آمریکا خریداری شده بالا رفته و به محوطه این عمارت وارد شده‌اند.

به گزارش شبکه «ای بی‌سی نیوز» آمریکا، مایکل اگراندیک سخنگوی پلیس شهر پالم‌بیچ فلوریدا گفته است٬ این سه نوجوان ۱۵ ساله مسلح ظاهرا اطلاع نداشته‌اند که عمارت متعلق به رئیس‌جمهوری آمریکا است و بسیار خوش‌شانس بودند که آقای ترامپ یا اعضای خانواده وی در این مکان حضور نداشتند، وگرنه احتمال هدف قرار گرفتن این نوجوانان توسط تیم امنیتی حافظ عمارت مار-ئه‌لاگو وجود داشت.

آقای اگراندیک گفته است این سه نوجوان به فاصله اندکی بعد از ورود به محوطه عمارت، در حالی که ۱۴ گلوله در اسلحه آنها بود، بازداشت شدند.

بگفته وی نوجوانان گفته‌اند نمی‌دانستند این عمارت کجاست و تنها خواسته‌اند از دست پلیس فرار کنند.

پلیس می‌گوید این نوجوانان در یک خودرو پارک شده در سه کیلومتری اقامتگاه مار-ئه‌لاگو نشسته بوده‌اند و وقتی پلیس چراغ جلویی خودرو خود را روشن کرده، آنها با خودرو به سرعت به طرف جنوب در مسیر عمارت فرار کرده‌اند.

این گزارش می‌گوید در نزدیکی اقامتگاه نیز آنها به یک خودرو دیگر پلیس برخورد کرده و به خیال اینکه برای بازداشت آنها توقف کرده، از خودرو خارج شده و از دیوار اقامتگاه متعلق به رئیس‌جمهوری آمریکا به داخل محوطه پرت شدند تا آنجا پنهان شوند.

بعد از ورود آنها به محوطه اقامتگاه، تیمهایی از پلیس به همراه سگ‌های آموزش دیده و هلی‌کوپتر سریع اطراف آن را تحت محاصره قرار داده و نوجوانان را در محوطه عمارت بازداشت کرده‌اند.

پلیس فلوریدا می‌گوید٬ این نوجوانان تلاش نکرده بودند وارد ساختمان عمارت شوند و تنها در محوطه آن پنهان شده بودند.

نوجوانان گفته‌اند سلاح متعلق به آنها نیست و آن را پیدا کرده‌اند. این سه نوجوان با اتهام سرقت و حمل اسلحه گرم و مقاومت در برابر پلیس بازداشت شده‌اند.

طی سال‌های گذشته چندین مورد از ورود افراد فراری از دست پلیس به این عمارت گزارش شده است.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG