لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ تهران ۰۹:۳۱

عبور از فیلترینگ و دسترسی به رادیوفردا با فناوری تور


فناوری تور راهی برای مرور اینترنت است که به کاربران کمک می‌کند ضمن دور زدن فیلترینگ، به صورت ناشناس و بدون نگرانی از افشای اطلاعات‌شان به وب‌سایت‌های مختلف مراجعه کنند.

این فناوری از جمله به شما کمک می‌کند که با عبور از فیلترینگ و بدون نگرانی از افشای هویت‌تان به وب‌سایت رادیوفردا و دیگر وب‌سایت‌هایی که در ایران مسدود شده‌اند، دسترسی داشته باشید.

مرورگر تور که بر اساس این فناوری طراحی شده، با رمزگذاری ترافیک اینترنتی و عبور آنها از سه گره تصادفی، اطلاعات شما را پنهان می‌کند. فرایندی که هویت، و مکان شما، و نیز وب‌سایت‌هایی را که از آنها دیدن می‌کنید، از دسترس دیگران خارج می‌کند.

این فناوری مورد استفاده کنشگران و کاربرانی است که در سراسر جهان با سانسور اینترنتی یا نظارت و شنود توسط حکومت‌ها روبه‌رو هستند و به آنها کمک می‌کند که از سانسور، نظارت یا شنود توسط دیگران بگریزند.

برای استفاده از این فناوری، تنها چیزی که نیاز دارید، نصب و استفاده از مرورگر تور است.

اما دو پرسش اصلی برای استفاده از فناوری تور:

۱. تور برای چه سیستم عامل‌هایی ارائه شده است؟

الف: کامپیوترها و لپ‌تاپ‌ها

در حال حاضر نسخه‌هایی از تور برای ویندوز، سیستم عامل مک، و نیز لینوکس عرضه شده و اگر لپ‌تاپ یا کامپیوتر شما به یکی از این سیستم عامل‌ها مجهز است، مشکلی برای نصب و اجرای مرورگر تور نخواهید داشت.

ب: تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها

تور همچنین در این مرحله مرورگری برای دستگاه‌های اندرویدی عرضه کرده که از طریق پلی استور (بازار اپلیکیشن‌های گوگل)، یا به طور مستقیم قابل دریافت است. علاوه بر این مرورگر تور با نام آنیون براوزر برای آیفون و آیپد در دسترس است.

۲. چطور می‌توانم مرورگر تور را دریافت کنم؟

جزئیات بیشتر درباره این مرورگر و نیز لینک دریافت آن برای سیستم عامل‌های مختلف را در اینجا پیدا کنید. برای دسترسی به جزئیات بیشتر در مورد نسخه iOS نیز به وب‌سایت آنیون براوزر مراجعه کنید.

تازه‌های ایران و جهان

XS
SM
MD
LG