لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۲۷

پوشش همزمان اعلام راهبرد جدید آمریکا در مورد ایران

دونالد ترامپ با انتقاد شدید از رفتار سپاه گفت به وزارت خزانه‌داری اجازه می‌دهد که همه این نهاد را تحت تحریم قرار دهد. آقای ترامپ تأکید کرد که نمی‌تواند پایندی ایران به توافق هسته‌ای را تأیید کند. او گفت اگر نتوانیم با همکاری کنگره و متحدان توافق هسته ای را اصلاح کنیم به آن پایان می‌دهیم.


۲۳:۱۸ ۲۱.۷.۱۳۹۶

یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در واکنش به موضع رئیس‌جمهور آمریکا در عدم تأیید پایبندی ایران به تعهدات برجام، بار دیگر گفت تهران به همه تعهداتش بر مبنای برجام پایبند است.

در بیانیه آقای آمانو که شامگاه جمعه منتشر شده، آمده است که فعالیت‌های راستی‌آزمایی و نظارت آژانس همه عناصر مرتبط با مسئله هسته‌ای تحت برجام را پوشش می‌دهد.

در این بیانیه تأکید شده که ایران هم‌اکنون پروتکل الحاقی را به صورت داوطلبانه اجرا می‌کند که به گفته آژانس ابزار راستی‌آزمایی قدرتمندی است که به بازرسان آژانس دسترسی بیشتری به اطلاعات و اماکن می‌دهد.

آقای آمانو در پایان تأکید کرده است که ایران تحت قوی‌ترین رژیم راستی‌آزمایی موجود در دنیاست.

۲۲:۱۵ ۲۱.۷.۱۳۹۶

رئیس‌جمهور ایران گفت که ملت ایران از صحبت‌های امشب رئیس‌جمهور آمریکا غافلگیر نشد، ولی این سخنان ملت را متحدتر کرد و شما نمی‌توانید بین ملت و دولت و رهبر ایران فاصله بیندازید.

او گفت همه افراد و اقوام و گروه‌ها و مذاهب در ایران در برابر دشمنی یکپارچه هستند. مردم ایران به مردم آمریکا احترام می‌گذارند اما سیاست‌های غلط و متجاوزانه آمریکا را قبول ندارند. شعار ملت ایران در برابر کشور و مردم آمریکا نیست، در برابر این سیاست‌هاست.

او گفت هدف آمریکا باز داشتن ما از رشد و رونق اقتصادی است، ولی علیرغم حرف‌های سیاستمداران آمریکا ملت ایران بیش از پیش تلاش خواهد کرد.

۲۲:۱۲ ۲۱.۷.۱۳۹۶

آقای روحانی تأکید کرد که تا زمانی که حقوق ما تأمین می‌شود و منافع ما اقتضا می‌کند و از منافع آن بهره‌مند هستیم به برجام احترام می‌کنیم و در چارچوب برجام و معاهدات بین‌المللی با آژانس همکاری می‌کنیم اما در صورت بدعهدی دیگر کشورها لحظه‌ای درنگ نخواهیم کرد.

۲۲:۰۸ ۲۱.۷.۱۳۹۶

آقای روحانی از سپاه پاسداران دفاع کرد و آن را نیرویی خواند که در حال مقابله با تروریسم در منطقه است.

بیشتر

XS
SM
MD
LG