لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ تهران ۰۰:۲۳

دونالد ترامپ: ایران به زودی خواهان مذاکره خواهد شد‎


دونالد ترامپ

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا روز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ضمن رد وجود اختلاف نظر در دولت خود، گفت که مطمئن است ایران به زودی خواستار گفت‌وگو می‌شود.

دونالد ترامپ در حالی این موضوع را در توئیت خود مطرح کرده است که طی هفته‌های اخیر تنش بین ایران و آمریکا بالا گرفته است.

رئیس جمهوری آمریکا نوشته است: رسانه جعلی واشنگتن‌پست و جعلی‌تر از آن نیویورک‌تایمز گزارش‌هایی درباره درگیری درونی (اعضای کابینه‌ام) بر سر سیاست‌های قاطعانه‌ام در قبال خاورمیانه نوشته‌اند. اصلاً هیچگونه درگیری درونی در کار نیست.

رئیس جمهوری آمریکا در توییت خود تصریح کرده است: دیدگاه‌های مختلف مطرح می‌شوند و من تصمیم نهایی و قاطع را اتخاذ می‌کنم. این یک روند خیلی ساده است.

دونالد ترامپ اضافه کرده است: من مطمئن هستم که ایران به زودی خواهان مذاکره خواهد شد.

تنش بین ایران و آمریکا از هفته گذشته ابعاد تازه‌ای به خود گرفته است. مقام‌های آمریکایی طی دو هفته‌ اخیر هشدار دادند که اطلاعاتی و «گزارش‌هایی موثق» در مورد تهدیدهای جدید از سوی ایران علیه امریکا و هم‌پیمانانش دریافت کرده‌اند و به همین دلیل دست به تقویت قوای نظامی خود در خاورمیانه می‌زنند.

واشینگتن به همین منظور ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن را زودتر از موعد راهی خلیج‌فارس کرد و بمب‌افکن‌های بی- ۵۲ آمریکا نیز به منطقه فرستاده شدند.​

وزارت امور خارجه آمریکا هم روز چهارشنبه اعلام کرد، در واکنش به تهدیداتی که ایران متوجه منافع ایالات متحده کرده است، دستور داد که کارمندان آمریکایی «غیرضروری» این وزارتخانه از عراق خارج شوند.

یکی از سخنگویان وزارت خارجه آمریکا در این باره اظهار داشت: «اطمینان یافتن از امنیت کارمندان دولت ایالات متحده و شهروندان آمریکایی برای ما بالاترین اولویت را دارد... و ما از این طریق می‌خواهیم خطر آسیب دیدن آنها را کاهش دهیم».

با بالاگرفتن تنش بین تهران و واشیگتن و گمانه‌زنی‌ها در خصوص وقوع جنگ، علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، روز گذشته گفت: «این رویارویی، نظامی نیست؛ چون بنا نیست جنگی انجام بگیرد. نه ما دنبال جنگ هستیم، نه آنها؛ که می‌دانند که به نفعشان نیست.»

رهبر جمهوری اسلامی همچنین مذاکره با آمریکا را «سم مضاعف» خواند.

با استفاده از توییتر و رادیو فردا؛ خ

دیدن نظرات (۱۳۱)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG