لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ تهران ۱۵:۴۵

ترامپ در مراسم نیایش: آمریکا در کنار مردم ایران ایستاده است


دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا

دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده روز پنجشنبه در مراسم نیایشی که سالانه برگزار می شود، گفت آمریکا در کنار مردم زیر فشار رژیم های سرکوبگر و ظالم و همه کسانی است که از آزار مذهبی و دیگر سرکوب ها، رنج می برند.

آقای ترامپ گفت: «ما می دانیم که میلیونها تن در ایران، کوبا، ونزوئلا، کره شمالی و دیگر کشورها از فشار رژیم های سرکوبگر و ظالم رنج می برند. آمریکا در کنار شما و همه کسانی است که از آزار مذهبی و دیگر سرکوبها رنج می برند.»

در ایران و در دی ماه سال جاری، تظاهرات اعتراضی در سرتاسر ایران گزارش شد. در جریان این اعتراض ها در شهرهای مختلف ایران، بیش از بیست تن کشته و به گفته یک نماینده مجلس، دست‌کم ۳۷۰۰ تن بازداشت شدند.

حسن روحانی رییس جمهوری ایران در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب سال ۵۷، دلیل سقوط نظام پادشاهی در ایران را «نشنیدن صدای نقد مردم» ذکر کرده و گفته بود هیچکس نمی تواند مردم را از بیان اظهار نظر، انتقاد و حتی اعتراض بازدارد.

دونالد ترامپ در زمان اعتراض های ایران هم در مواضعی آشکار از تظاهرکنندگان حمایت کرده بود. حتی رییس جمهوری آمریکا گفت که مردم ایران «در وقت مناسب، شاهد حمایتی بزرگ از سوی آمریکا» خواهند بود.

مایک پنس، معاون رییس جمهوری آمریکا هم در چند موضعگیری مختلف از معترضان در ایران حمایت کرد و گفته بود آقای ترامپ در باره ایران «سکوت نخواهد کرد.»

مقامات جمهوری اسلامی ایران، شبکه های اجتماعی، قدرت ها و سازمان های اطلاعاتی خارجی را مسئول بروز تظاهرات اعتراضی در ایران معرفی کرده بودند.

با استناد به گزارش هایی از صدای آمریکا، رادیو فردا؛ ک.ت.

دیدن نظرات (۸۹)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG