لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ تهران ۰۵:۲۵

تقدیر ترامپ از پیشرفت‌ها برای تهیه واکسن کرونا


دونالد ترامپ

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه ۲۳ آبان از پیشرفت‌های گسترده برای تهیه واکسن کرونا تقدیر کرد.

دونالد ترامپ که در کاخ سفید با خبرنگاران صحبت می‌کرد، اظهار داشت، می‌توان طی هفته آینده واکسن کرونا بین آن دسته از کسانی که به کارهای ضروری مشغولند توزیع کرد، ولی تا ماه آوریل این واکسن برای عموم مردم توزیع خواهد شد.

یکی از واکسن‌هایی که تاکنون توانسته مرحله آزمایش بالینی را با موفقیت پشت سر بگذارد، واکسن فایزر است. شرکت داروسازی آمریکایی فایزر روز دوشنبه، ۱۹ آبان، اعلام کرد که با همکاری شرکت آلمانی «بایون‌تِک» واکسنی تولید کرده است که افراد را تا ۹۰ درصد در مقابل ویروس کرونا مصون می‌کند.

شرکت فایزر برای ساخت این واکسن آزمایش‌های گسترده‌ای در شش کشور روی چهل هزار نفر انجام داده است.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه گفت، فرماندار ایالت نیویورک در اقدام سیاسی گفته است که واکسن تهیه شده را نخواهد پذیرفت.

دونالد ترامپ در ادامه گفت که واکسن تهیه شده توسط دولت امریکا بین همه ایالت‌ها توزیع خواهد شد و او می‌داند که مردم ایالت نیویورک نیز خواهان این واکسن هستند.

به گفته رئیس جمهوری آمریکا دولت فدرال منتظر تغییر تصمیم ایالت نیویورک خواهد بود.

دونالد ترامپ در بخشی دیگر از کنفرانس خبری خود تاکید کرد که دولت آمریکا با شرکت استرازنکا (AstraZeneca) به توافقی بر سر خرید داروی این شرکت دست یافته است.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه تاکید کرد، قرنطینه و اعمال محدودیت راه حل نیست چرا که باعث مشکلات بسیاری از جمله از دست رفتن مشاغل، تعطیلی کارهای تجاری و دیگر مسائل می‌شود.

دونالد ترامپ تصریح کرد، این دولت به دنبال محدودیت و اعمال قرنطینه نخواهد بود، امیدوارم که… هر اتفاقی که در آینده بیفتد ...کسی نمی‌داند، چه دولتی بر سر کار خواهد بود… فکر کنم زمان معلوم می‌‌کند…ولی من به شما می‌گویم این دولت قرنطینه اعمال نمی‌کند.

این نخستین سخنرانی عمومی دونالد ترامپ پس از اعلام پیروزی جو بایدن در انتخابات سوم نوامبر محسوب می‌شود.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سوم نوامبر برگزار شد و براساس برآورد رسانه‌های این کشور جو بایدن با کسب ۲۹۰ رای الکترال رئیس جمهوری منتخب آمریکا است.

این در حالی است که دونالد ترامپ می‌گوید در انتخابات آمریکا تقلب شده است اما تا کنون اسناد و شواهدی در این زمینه ارائه نکرده است.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG