لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ تهران ۱۰:۰۳

توئیتر هزاران «حساب وابسته به حکومت ایران» را حذف کرد


توئیتر تاکنون در مقاطع مختلف انبوهی از حساب‌های کاربری را که گفته می‌شود در راستای عملیات سایبری ایران فعالیت می‌کردند، حذف کرده است.

شرکت توئیتر روز پنجشنبه ۲۳ خرداد اعلام کرد هزاران صفحه کاربری وابسته به عوامل سازمان‌یافته‌ای را که معتقد است به حکومت ایران وابسته‌اند حذف کرده و آنها را در اسناد عمومی که از سال گذشته راه اندازی شده بایگانی کرده است.

این شرکت در تازه‌ترین اقدام خود برای حدف اطلاعات و اخبار جعلی، چهار هزار و ۷۷۹ صفحه کاربری را مسدود ساخته که یا «مرتبط با حکومت ایران» بوده‌اند یا وابسته به آن.

توئیتر تاکنون در مقاطع مختلف انبوهی از حساب‌های کاربری را که گفته می‌شود در راستای عملیات سایبری ایران فعالیت می‌کردند، حذف کرده است.

این شبکه اجتماعی تنها دو هفته قبل بود که خبر داد دو هزار و ۸۰۰ حساب کاربری جعلی با منشا ایران را شناسایی و مسدود کرده است.

توئیتر در اطلاعیه روز پنج‌شنبه خود همچنین اعلام کرد چهار حساب کاربری وابسته به آژانس تحقیقات اینترنتی، مستقر در شهر سن پتررزبورگ و یکی از مراکز عمده تولید حساب‌های جعلی را مسدود کرده است.

روسیه متهم به دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکاست و رابرت مالر، بازرس ویژه وزارت دادگستری آمریکا، علیه این موسسه اعلام جرم کرده است.

توئیتر در عین حال ۱۳۰ حساب کاربری مرتبط با استقلال‌طلبان کاتالونیا در اسپانیا و ۳۳ حساب دیگر را که در دستکاری اخبار مربوط به ونزوئلا فعال بوده‌اند حذف و بایگانی کرده است.

این شرکت، بایگانی عمومی اطلاعات مربوط به کارزار اطلاعاتی عوامل وابسته به حکومت‌ها را با هدف شفاف‌سازی و انتشار اطلاعات بیشتر در مورد نحوه و موارد سوءاستفاده از این شبکه اجتماعی اکتبر سال گذشته راه اندازی کرد.

به گفته مدیران توئیتر، تاکنون «هزاران پژوهشگر در سراسر جهان از اطلاعات ذخیره شده در این بایگانی عمومی برای تحقیق و ارائه نتایج تحقیقات و تحلیل‌های مستقل خود به جهانیان استفاده کرده‌اند».

منبع: شبکه اجتماعی توییتر، رادیو فردا/ ش.ر/ ک.ر

دیدن نظرات (۱۶)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG