لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۲۱:۱۹

«دستگیری» قاتل دو بسیجی در خوزستان


به گفته فرمانده نیروی انتظامی استان خوزستان، ضارب در اعترافاتش انگیزه خود را «اقدامات تروریستی» عنوان کرده است

فرمانده نیروی انتظامی استان خوزستان از دستگیری ضارب دو بسیجی اهل شهر شیبان در استان خوزستان خبر داد.

بنا برگزارش خبرگزاری‌های ایران، دوشنبه‌ شب، ۱۷ اردیبهشت، فردی در شیبان از توابع شهرستان باوی در استان خوزستان، سه نفر و از جمله دو بسیجی به نام‌های حسن کارونی و بشیر حمیدی را با چاقو مضروب می‌کند.

برپایه این گزارش‌ها حسن کارونی در دم کشته می‌شود و بشیر حمیدی در راه بیمارستان فوت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حیدر عباس‌زاده، فرمانده نیروی انتظامی استان خوزستان، روز سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت گفت: «در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع دو فقره قتل در یکی از حوزه‌های بسیج شهرستان باوی، ضمن اعلام تدابیر عملیاتی و تشکیل تیم‌های مجرب از کارآگاهان پلیس، دستورات ویژه نیز ابلاغ شد.»

فرمانده نیروی انتظامی استان خوزستان هویت ضارب را «ع. م» اعلام کرد و گفت وی در «کمتر از ۱۰ ساعت» شناسایی و در «مخفیگاهش» دستگیر شد.

به گفته فرمانده نیروی انتظامی استان خوزستان، ضارب در اعترافاتش انگیزه خود را «اقدامات تروریستی» عنوان کرده است.

این مقام نیروی انتظامی همچنین گفته که در «مخفیگاه قاتل، آلات قتاله و یک قبضه اسلحه کلاشنیکف کشف و ضبط» شده است.

حیدر عباس‌زاده جزئیات بیشتری در مورد «انگیزه‌های تروریستی» ضارب ارائه نداد.

خبرگزاری ایسنا هم به نقل از فرمانده نیروی انتظامی خوزستان گزارش داده که این درگیری «اطراف یک سوله ورزشی» و در مجاورت یک پایگاه بسیج روی داده است.

فرمانده نیروی انتظامی خوزستان در حالی انگیزه فرد ضارب را «تروریستی» اعلام کرده که «یک منبع آگاه» پیش از آن به خبرگزاری ایرنا گفته بود « احتمالا این درگیری با انگیزه شخصی صورت گرفته» است.

درگیری خیابانی با نیروهای بسیجی که به عنوان ضابط قضایی عمل می‌کنند مسبوق به سابقه است و در برخی مواقع به کشته شدن آنها منجر شده است.

این نیروها که زیرمجموعه سپاه پاسداران محسوب می‌شوند، علاوه بر گشت‌های امنیتی، به اموری که به سبک زندگی شهروندان مرتبط است، وارد می‌شوند.

در فروردین و اردیبهشت امسال در اعتراض به یک برنامه صدا و سیما، شهرهای استان خوزستان شاهد اعتراض شهروندان ایرانی عرب بود.

به گفته جواد کاظم‌نسب الباجی، نماینده اهواز بیش از ۱۵۰ نفر در این اعتراض‌ها دستگیر شدند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG