لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ تهران ۲۱:۴۴

سازمان غذا و داروی آمریکا احتمالا به زودی واکسن کرونا برای کودکان را تایید کند


سازمان غذا و دارو آمریکا روز جمعه ۱۹ شهریور اعلام کرد که تجويز آزمایشی واکسن کرونا در مورد کودکان به دلیل احتمال ایجاد عوارض جنبی باید حداقل به مدت دو ماه تحت نظر قرار بگیرد.

خبرگزاری رویترز می‌گوید از این بیانیه می توان برداشت کرد که احتمالا نهاد بهداشتی مسئول کنترل کیفیت داروها در آمریکا به جای تایید نهایی واکسن کودکان به دنبال یافتن راه‌های سریع‌تری برای استفاده اضطراری است.

سازمان غذا و دارو آمریکا افزود، به دنبال یافتن راه‌هایی برای بررسی سریع‌تر نتایج جدیدترین آزمایش‌های بالینی است و تکمیل این بررسی به جای چند ماه ممکن است چند هفته طول بکشد.

این نهاد در مرداد ماه و پس از بررسی نتایج تحقیقات شش ماهه، تجویز واکسن فایزر را به طور کامل برای افراد بالای ۱۶ سال تایید کرد. تجویز این واکسن برای مصرف اضطراری در ماه دسامبر سال گذشته و پس از یک تحقیقات دو ماهه تایید شد.

به دلیل شیوع گسترده سویه دلتا ویروس که آغاز فصل تحصیلی در برخی از ایالات آمریکا را مختل کرده است این نهاد برای تایید سریع‌تر واکسن برای خردسالان زیر ۱۲ سال تحت فشار قرار گرفته است.

تجویز واکسن فایزر برای نوجوانان بین ۱۲ تا ۱۵ سال تایید شده و شرکت‌های «فایزر» و «مدرنا» تلاش می‌کنند هر چه سریع‌تر تحقیقات در مورد واکسن خود برای کودکان زیر ۱۲ سال را تکمیل کنند.

شرکت «فایزر» اعلام کرده که اطلاعات مورد نیاز جهت تایید واکسن خود برای کودکان یبن ۵ تا ۱۱ سال را در ماه سپتامبر تکمیل و به فاصله کوتاهی پس از آن درخواست برای دریافت جواز مصرف را به سازمان غذا و دارو آمریکا تحویل خواهد داد.

این شرکت می گوید اطلاعات مربوط به واکسن برای کودکان ۶ ماهه تا دو ساله را نیز تا ماه اکتبر و یا نوامبر تکمیل می‌کند.

شرکت «مدرنا» نیز روز پنجشنبه اعلام کرد آزمایش بالینی واکسن خود برای کودکان بین ۶ تا ۱۱ ساله را به زودی شروع خواهد کرد و تحقیقات در مورد واکسن مناسب برای کودکان زیر ۶ سال در مراحل مقدماتی‌تر است.

با استفاده از گزارش خبرگزاری رویترز؛ ش.ر/س.ن
XS
SM
MD
LG