لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ تهران ۱۰:۰۴

مراسم نوزدهمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر برگزار شد


دونالد ترامپ و همسرش ملانیا در مراسم یادبود حملات ۱۱ سپتامبر در شنکسویل در ایالت پنسیلوانیا.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به همراه همسرش ملانیا روز جمعه ۲۱ شهریور با حضور در منطقه سقوط پرواز شماره ۹۳ «یونایتد» در شنکسویل در ایالت پنسیلوانیا نسبت به قربانیان حملات تروریستی یازدهم سپتامبر ادای احترام کرد.

دونالد ترامپ در سخنرانی خود در محل سقوط پرواز ۹۳ خطوط یونایتد یاد در حدود سه هزار نفر که در حملات یازدهم سپتامبر در نیویورک، ویرجینیا، و پنسیلوانیا کشته شدند، گرامی داشت.

عاملان حملات تروریستی یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ که اعضای سازمان القاعده بودند با ربودن چهار فروند هواپیمای مسافربری – تجاری برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در نیویورک و پنتاگون را هدف قرار دادند.

هواپیمای چهارم، پرواز ۹۳ یونایتد عازم سانفرانسیسکو بود اما مهاجمان با تغییر مسیر این هواپیما قصد داشتند به واشینگتن حمله کنند. مسافران این هواپیما، پس از آگاه شدن از قصد هواپیماربایان با این افراد درگیر شدند و این هواپیما در میان جنگل‌های شنکسویل سقوط کرد.

دونالد ترامپ در سخنرانی خود در مراسم قربانیان ۱۱ سپتامبر در شنکسویل گفت، قهرمانان پرواز ۹۳ همواره به ما یاد آوری خواهند کرد که مهم نیست که چه خطری ، تهدیدی ، سخت‌هایی پیش روی است، آمریکا همیشه قیام می‌کند، به پا خواهد ایستاد و مبارزه خواهد کرد.

مایک پنس، معاون اول رئیس جمهوری آمریکا نیز روز جمعه با حضور در محل برج‌های تجارت جهانی در شهر نیویورک به قربانیان این حادثه ادای احترام کرد.

جو بایدن، نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ نیز در محل حملات ۱۱ سپتامبر در شهر نیویورک حضور یافت.

حضور همزمان جو بایدن و مایک پنس در محل حملات ۱۱ سپتامبر در نیویورک مورد توجه رسانه‌های خبری قرار گرفت. جو بایدن با زدن آرنج خود به آرنج مایک پنس به شیوه دوران کرونا احوالپرسی کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، جو بایدن نیز عصر روز جمعه به شنکسویل رفت و ضمن ادای احترام به قربانیان با خانواده های تعدادی از آنها صحبت کرد.

مراسم متعددی در آمریکا به ویژه در نیویورک، در نزدیکی ساختمان وزارت دفاع آمریکا پنتاگون در ویرجینیا، و شهرهای مختلف آمریکا به یاد قربانیان ۱۱ سپتامبر امروز برگزار شد.

منابع: آسوشیتدپرس و سی ان ان؛ خ
  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG