لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ تهران ۰۲:۱۲

ویروس کرونا در آمریکا؛ ۱۴۰۰ قربانی تنها در یک روز 


خدمه درمانی یک بیمارستان در نیویورک.

دانشگاه جانز هاپکینز جمعه ۱۵ فروردین اعلام کرد، طی ۲۴ ساعت گذشته یک هزار و ۴۰۰ نفر دیگر در آمریکا به دلیل ابتلا به ویروس کرونا، کووید ۱۹،‌ جان خود را از دست دادند تا مجموع قربانیان این ویروس در ایالات متحده به هفت هزار و ۱۰۰ نفر برسد.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا هم ۲۷۳ هزار نفر اعلام شده است.

دو شهر نیویورک و نیواورلئان افزایش چشمگیری در شمار قربانیان طی ۲۴ ساعت گذاشت داشته‌اند. این در حالی است که شیوع ویروس کرونا در ایالت های دیگر آمریکا سرعت بیشتر گرفته است.

تا روز جمعه از ۹۶ درصد شهروندان آمریکا خواسته شده است که در خانه بمانند و به جز در موارد ضروری از خانه خارج نشوند.

ایالت نیویورک و به ویژه شهر نیویورک طی هفته های اخیر کانون شیوع ویروس کرونا بوده است. تا روز جمعه دوهزار و ۹۳۵ نفر در ایالت نیویورک جان خود را از دست داده اند.

کل آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در ایالت نیویورک ۱۰۲ هزار و ۸۷۰ نفر اعلام شده که ۵۷ هزار و ۱۵۹ نفر از آنها در شهر نیویورک هستند.

در ۲۴ ساعت گذشته در ایالت نیویورک ۵۶۲ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند که بیش از ۳۰۰ نفر از آنها در شهر نیویورک بودند.

همچنین در روز جمعه شش هزار و ۵۰۰ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در شهر نیویورک شناسایی شده است.

بیل د بلاسیو، شهردار نیویورک، روز جمعه از دولت آمریکا خواست تا از ارتش برای کمک به وضعیت شهر نیویورک استفاده کند.

شهردار نیویورک هشدار داده است: ما در جنگ با دشمنی هستیم که هزاران آمریکایی را به کام مرگ می‌کشاند. هزاران نفر دارند می‌میرند که نمی بایست جان خود را از دست بدهند.

نیواورلئان، بزرگترین شهر ایالت لوئیزیانا یکی دیگر از مناطقی است که با شیوع گسترده ویروس کرونا مواجه است. این شهر در اواخر ماه فوریه شاهد برگزاری کارناوال بزرگ «ماردی گرا» بود که بسیاری معتقدند به دلیل حضور هزاران نفر در این جشن باعث شیوع گسترده این بیماری در شهرنیواورلئان شده است.

این کارناوال پیش از اجرای مقررات فاصله گذاری اجتماعی در آمریکا برگزار شد.

توصیه به پوشیدن ماسک

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه گفت، مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها به مردم توصیه می‌کند به هنگام حضور در اماکن عمومی که امکان فاصله گذاری اجتماعی وجود ندارد، از ماسک یا پارچه برای پوشاندن جلوی صورت استفاده کنند.

رئیس جمهوری آمریکا، در پاسخ به پرسش خبرنگاران گفت که خود بنا ندارد که ماسک به بپوشد، چرا که این توصیه داوطلبانه است.

براساس آمار خبرگزاری رویترز، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا تا عصر روز جمعه به ۲۷۲ هزار و ۷۷۱ نفر رسیده است.

شمار کسانی که بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند نیز شش هزار و ۹۶۷ نفر اعلام شده است.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG