لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ تهران ۰۰:۳۲

تهدید به شکایت از تبلیغات یک مدرسه زبان انگلیسی از طرف ملانیا ترامپ


در واکنش به اقدام یک مدرسه زبان انگلیسی، ملانیا ترامپ، همسر رئیس جمهور آمریکا، تهدید کرد که از تابلوهای تبلیغاتی این مدرسه به دادگاه شکایت خواهد کرد.

پس از تهدید وکلای همسر رئیس جمهور آمریکا بیلبوردهای حاوی عکس ملانیا ترامپ با این شعار که «تصور کنید با یک کم انگلیسی تا چه حد می‌توانید پیشرفت کنید» از سطح کشور کروآسی جمع آوری شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این بیلبوردها بخشی از کارزار تبلیغاتی یک موسسه خصوصی آموزش زبان انگلیسی در شهر زاگرب بود که با اشاره به تجارب شخصی ملانیا ترامپ که متولد اسلونی است قصد داشت کروآت‌ها را به فراگیری انگلیسی تشویق کند.

اما خانم ترامپ ظاهرا از لطیفه‌ این تبلیغات درباره انگلیسی حرف زدن خود با لهجه غلیظ خوشش نیامده است.

وکیل او در اسلونی خواستار آن شد که این بیلبوردها که خانم ترامپ را در حال سخنرانی جلو یک پرچم آمریکا نشان می دهد هر چه سریعتر جمع آوری شوند.

ناتاشا پریس موسار به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: «من قانع شدم که این آموزشکده اعتراف کرد قانون را نقض کرده و حاضرند این بیلبوردها و تبلیغات مشابه آن را در فیس‌بوک جمع آوری کنند. اما ما هنوز در حال بررسی اقدامات قضایی بعدی هستیم.»

ملانیا ترامپ این دفتر حقوقی را استخدام کرده تا از وجهه او که در کشور زادگاهش روی انواع کالاها از جمله کیک، لباس زیر و آگهی‌های جهانگردی منتشر شده حفاظت کند.

وکیل خانم ترامپ گفت آموزشکده شهر زاگرب در مورد این آگهی‌ها عذرخواهی کرده ولی بیانیه آنها باید توسط خبرگزاری‌های رسمی اسلونی و کروآسی نیز منتشر شود.

یک سخنگوی آن آموزشکده به نام امریکن اینستیتوت (انستیتو آمریکا) گفت: «از این که برداشت غلطی از این پوسترها شده و باعث تمسخر بانوی اول آمریکا شده است، عذرخواهی می کنیم. هدف این پوسترها يک نکته مثبت و نشان دادن او به عنوان سرمشق بود.»

او در عین حال اذعان کرد که این کارزار تبلیغاتی کوتاه مدت به خاطر توجه فراوانی که در داخل کشور و سطح بین المللی جلب کرد «بسیار موفق» بوده است.

او افزود آموزشکده قرار است بیلبوردهای جدیدی را نصب کند که این بار بدون ملانیا ترامپ خواهد بود.

ملانیا ترامپ در اسلونی کشور همسایه کروآسی و با اسم ملانجیا کناوس متولد شده است. او در بیست و چند سالگی برای دنبال کردن کارش به عنوان مدل بین المللی اسلونی را ترک کرد و در سال ۱۹۹۸ در یک مهمانی مربوط به هفته مد نیویورک با دونالد ترامپ آشنا شد.

XS
SM
MD
LG