لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ تهران ۱۰:۳۹

ترامپ وزیر امنیت ملی را ریيس دفتر خود کرد؛ جان کلی جایگزین رینس پریبس شد


جان کلی (راست) به همراه دونالد ترامپ

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا روز جمعه ششم مردادماه اعلام کرده است که جان کلی، وزیر امنیت ملی را به عنوان رییس دفتر خود منصوب کرده است.

دونالد ترامپ ابتدا در توییتی خبر جایگزینی جان کلی را با رینس پریبس اعلام کرد.

رییس جمهوری آمریکا نوشته است: خوشوقتم که به اطلاع شما برسانم که ژنرال جان اف کلی را به عنوان رییس دفتر کاخ سفید منصوب کردم. او یک آمریکایی بزرگ است.

دونالد ترامپ همچنین در توییتر خود درباره جان کلی گفته است: او یک رهبر واقعی است و کارهای خارق العاده ای در وزارت امنیت داخلی انجام داده است. او یک ستاره واقعی در دولت من بوده است.

آقای ترامپ سپس به هنگام بازگشت از نیویورک در فرودگاه واشینگتن «دی سی» در گفت‌و‌گو با خبرنگاران ضمن تمجید از کارنامه جان کلی، تاکید کرد: رینس پریبس مرد خوبی است.

این در حالی است که رسانه های آمریکا می گویند، رینس پریبس روز پنجشنبه از سمت خود استعفا کرده است.

رینس پریبس پیش از انتصاب به عنوان رییس دفتر دونالد ترامپ در نوامبر ۲۰۱۶، دبیر کمیته ملی حزب جمهوری‌خواه بود.

به گزارش رویترز ، رینس پریبس روز جمعه به همراه دونالد ترامپ به نیویورک رفته بود.

آقای پریبس پس از انتشار خبر انتصاب جان کلی به عنوان رییس دفتر رییس جمهوری آمریکا در گفت وگو با «سی ان ان» تاکید کرد، پیشتر استعفای خود را به دونالد ترامپ ارائه کرده بود.

وی اضافه کرده است: پرزیدنت ترامپ از توانایی های سیاسی بالایی برخوردار است و من در این یک سال و نیم شاهد آن بوده ام . او حق دارد با آوردن چهره تازه، اقدامات جدیدی را آغاز کند.

رینس پریبس در ادامه گفته است: به نظرم رییس جمهوری با انتصاب ژنرال کلی تصمیم هوشمندانه ای گرفت و او در این سمت موفق خواهد بود.

به گزارش «سی ان ان» جمهوریخواهان از انتصاب جان کلی به عنوان رییس دفتر کاخ سفید استقبال کرده اند.

جمعه گذشته نیز شان اسپایسر نیز از سمت خود به عنوان سخنگوی کاخ سفید استعفا کرد.

استعفای شان اسپایسر با انتصاب آنتونی اسکاراموچی، مدیرجدید ارتباطات کاخ سفید همزمان بود و منابع مطلع دولتی به رویترز گفته بودند، شان اسپایسر مخالف حضور آنتونی اسکاراموچی در کاخ سفید بوده و به همین دلیل از سمت خود استعفا کرد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG