لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ تهران ۲۳:۴۴

حذف کماندار زن ایرانی از بازی‌های آسیایی «به دلیل سهل‌انگاری»


خبرگزاری ایسنا از شرایط روحی «نامساعد» نعمتی پس از حذف از این رقابت‌ها خبر داده است.

زهرا نعمتی، عضو تیم ملی تیراندازی با کمان ایران در بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا، به دلیل اشتباه در زمان مسابقه و وقت استراحت در مرحله یک هشتم نهایی این بازی‌ها، از دور رقابت‌‌ها حذف شد.

حذف نعمتی در این مرحله در حالی اتفاق افتاد که وی دور یک شانزدهم تیراندازی با کمان در بخش ریکرو انفرادی زنان را با موفقیت پشت سر گذاشته بود و بسیاری منتظر پیروزی وی در دیگر دوره‌های این مسابقات بودند.

خانم نعمتی خود در این زمینه به ایرنا گفت که به خاطر «مشکل فنی باید استراحت می‌کردم. ۳۰ ثانیه دیر رسیدم و مسابقه شروع شده و داور اجازه نداد به خط برسم».

وی افزود که داور در حالی به وی اجازه آغاز مسابقه را نداده که حریف او «تنها یک تیر زده بود.»

این ورزشکار، با انتقاد از رسیدگی نشدن به اعتراض تیم ایران، ملیت اندونزیایی رقیب خود را در بی‌توجهی به شکایت ایران، بی‌تاثیر ندانست.

نعمتی همچنین اضافه کرد: «هیچ کس مقصر نیست، اتفاقی بود که افتاد، خودم باید حواسم را جمع می‌کردم، مقصر اصلی من هستم، باید برنامه را چک می‌کردم.»

پارک میون، مربی کره‌ای تیم ملی تیر و کمان ایران، نیز به خبرگزاری مهر گفت که «یک مقدار مقصر این اتفاق من هستم که زمان را تنظیم نکردم.»

وی افزود که نعتمی «نیاز به سرویس بهداشتی داشت. با توجه به این که طول کشید، ۳۰ ثانیه دیر شد. اینجا وقتی سوت می‌زنند همه چیز تمام می‌شود.»

پارک میون همچنین گزارش‌ها مبنی بر ناهار خوردن نعمتی در حالی که باید برای مسابقه حاضر می‌شد را رد کرد.

خبرگزاری مهر در گزارش دیگری نوشت، پس از «اشتباه مسئولان» و حذف زهرا نعمتی از مسابقات بازی‌های آسیایی، هیچ یک از مقام‌های فدراسیون تیراندازی با کمان حاضر نیستند درباره این «سهل‌انگاری عجیب و بزرگ» اظهار نظر کنند و «با انتقال نعمتی به اتاق تکنیکال مانع مصاحبه [خبرنگاران با وی] می‌شوند.»

این در حالی است که نایب رئیس بانوان فدراسیون تیراندازی با کمان در این زمینه گفت: «از این اتفاقات پیش می‌آید و در تایم اشتباه کردیم.»

مریم دباغ با بیان این که حذف نعمتی، کاروان تیر و کمان ایران را «شوکه» کرده، اضافه کرد: «به ما گفتند وقت استراحت است اما به نظر می‌رسد در اعلام تایم اشتباه کردند.»

غلامرضا شعبانی، رئیس فدراسیون تیر و کمان نیز در واکنش به حذف زهرا نعمتی از مسابقات امروز تیر و کمان بازی‌های آسیایی، گفت: «من که نباید صحبت کنم، خود نعمتی و مربی تیم باید در این مورد حرف بزنند.»

شعبانی در واکنش به اصرار خبرنگاران برای پاسخگویی اضافه کرد: «هر چیزی که نعمتی می گوید من هم همان را می‌گویم. نعمتی را اذیت نکنید.»

زهرا نعمتی خود گفته که با «بدشانسی» از گردونه رقابت‌ها حذف شده، اما خبرگزاری ایسنا «شاهکار» مسئولان فدراسیون تیروکمان را علت حذف نعمتی گزارش کرده است.

بر اساس این گزارش، این اتفاق در حالی رخ داده که در سایت بازی‌ها «ساعت مسابقات کاملا مشخص است و زمان مسابقه یک هشتم نهایی از ساعت ۱۱:۵۰ به بعد درج شده است، نه ۱۴.»

این خبرگزاری همچنین از شرایط روحی «نامساعد» نعمتی پس از حذف از این رقابت‌ها خبر داده و نوشته با آن که «مسئولان ایرانی حاضر تا بالاترین سطح در تلاش برای ایجاد شانس مسابقه مجدد برای نعمتی هستند... بعید به نظر می‌رسد اتفاقی رخ دهد.»

بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ از ۱۸ اوت تا دوم سپتامبر در جاکارتا، پایتخت اندونزی برگزار می‌شود. ایران در این رقابت‌ها با ۳۷۸ ورزشکار مرد و زن در تمام رشته‌ها (شامل ۴۲ رشته وزرشی) حضور دارد.

منابع: خبرگزاری‌های ایسنا، ایرنا، مهر/ ب. ب./ ف. دو.

دیدن نظرات (۲۶)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG