لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ تهران ۰۳:۴۸

رادیوفردا و شما

پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰

انتخاب بر اساس تاریخ
بهمن، ۱۴۰۰
شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه
۲۵ ۲۶ ۲۷ ۲۸ ۲۹ ۳۰ ۱
۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸
۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳ ۱۴ ۱۵
۱۶ ۱۷ ۱۸ ۱۹ ۲۰ ۲۱ ۲۲
۲۳ ۲۴ ۲۵ ۲۶ ۲۷ ۲۸ ۲۹
۳۰ ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶

شب چله با همه گرانی‌هایش باز هم برهانه‌ای بود تا در رادیو فردا همدل شما باشیم و درِ گوشی‌هایمان را با هم قسمت کنیم.

همان حرف‌هایی که مجال شنیدنش اندک است و هر جا میسر نیست؛ از اسطوره شناسی گفتیم، از یلدای دیروز که تنها خاطره‌ای است در غبار زمان.

صورت فلکی یلدا را در نجوم جویا شدیم و به سال ۱۳۴۹ سفر کردیم، قصه شب یلدای ساموئل خاچیکیان را ورق زدیم و سی سال بعد به شب یلدای کیومرث پور احمد رسیدیم. دل‌نوشته‌ای از ایران را مکرر کردیم و آخرین ترانه کوروش یغمایی چهره‌ای که ترانه سراب تو را یلدایی خوانده است داغ داغ ساعاتی پس از انتشارش در برنامه یلدا با فردا شنیدیم.

ویژه برنامه یلدا با فردا با اجرای محمد ضرغامی (۱)
please wait

No media source currently available

0:00 0:55:13 0:00
لینک مستقیم
ویژه برنامه یلدا با فردا با اجرای محمد ضرغامی (۲)
please wait

No media source currently available

0:00 0:55:20 0:00
لینک مستقیم
ویژه برنامه یلدا با فردا با اجرای محمد ضرغامی (۳)
please wait

No media source currently available

0:00 0:56:05 0:00
لینک مستقیم

فهمیه پدرثانی در سال‌های ابتدایی فعالیت رادیو آزادی و پس از آن رادیوفردا، خبرنگار رادیوآزادی (رادیوفردا) در لس‌آنجلس بود.

هفدهم اکتبر، برابر با ۲۶ مهرماه امسال، فهمیه پدرثانی از گزارشگران و پیشکسوتان رادیویی و از همکاران قدیمی رادیو فردا، بعد از ۱۰ ماه مبارزه با سرطان لوزالمعده، در لس‌آنجلس آمریکا چشم از جهان فرو بست.

خانم پدرثانی کار رسانه‌ای خود را پیش از انقلاب در رادیو تلویزیون ایران شروع کرد و در تلویزیون ایران علاوه بر گویندگی خبر، تهیه‌کننده گزارش‌های خبری بود.

او همزمان لیسانس خود را در رشته زبان فرانسه از مدرسه عالی ترجمه گرفت و در سال ۱۹۷۸ با بورسیه رادیو تلویزیون ایران برای ادامه تحصیل در رشته روزنامه‌نگاری به پاریس رفت.

بعد از انقلاب این بورسیه قطع شد، اما او تحصیلاتش در دانشگاه سوربن در رشته ادبیات فرانسه ادامه داد و فوق‌لیسانس خودش را از این دانشگاه گرفت.

درگذشت فهیمه پدر ثانی، گوینده و گزارشگر پیشکسوت و همکار قدیمی رادیوفردا
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00
لینک مستقیم

در این فاصله ایرج گرگین، چهره سرشناس روزنامه‌نگاری رادیویی و تلویزیونی ایران، از او برای تهیه گزارش‌های خبری از فرانسه، برای رادیو امید جوان در لس آنجلس دعوت به همکاری کرد. خانم پدرثانی بعد از مدتی از پاریس به لس‌آنجلس رفت و همکاری نزدیک خود را به آقای گرگین و رادیو امید ایران ادامه داد.

بعد از اینکه ایرج گرگین همکاری‌اش را با رادیو آزادی و پس از آن رادیو فردا شروع کرد، از خانم پدرثانی دعوت کرد که گزارش‌ها و برنامه‌های فرهنگی، و گفت‌وگوهایی با هنرمندان ایرانی در لس آنجلس برای رادیو آزادی تهیه کند.

او همچنین با همکاری آقای صدرالدین الهی مجموعه برنامه‌هایی در رابطه با ادبیات کلاسیک ایران تهیه کردند که به صورت هفتگی از رادیو آزادی پخش می‌شد. خانم پدرثانی حدود دو سال نیز با همکاری نیره توحیدی، اولین برنامه رادیویی خارج از کشور درباره مسائل زنان را به صورت گفت‌وگوهایی هفتگی تهیه کرد.

پس از این دوره چند ساله، او از برنامه‌های رادیویی کناره‌گیری کرد و همکاری‌اش با رسانه‌های ایرانی به پایان رسید.

رادیوفردا درگذشت این روزنامه‌نگار پیش‌کسوت و همکار قدیمی خود را به خانواده، دوستان و دوستداران او تسلیت می‌گوید.

بیشتر

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG