لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ تهران ۲۱:۲۵

رادیوفردا و شما

سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲

انتخاب بر اساس تاریخ
فروردین، ۱۴۰۲
شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه
۲۷ ۲۸ ۲۹ ۱ ۲ ۳ ۴
۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱
۱۲ ۱۳ ۱۴ ۱۵ ۱۶ ۱۷ ۱۸
۱۹ ۲۰ ۲۱ ۲۲ ۲۳ ۲۴ ۲۵
۲۶ ۲۷ ۲۸ ۲۹ ۳۰ ۳۱ ۱
میز خالی رضا در تحریریه وب‌سایت رادیوفردا

رادیوفردا نیمه‌شب دوشنبه ۲۵ مهرماه، یکی از زبده‌ترین همکاران خود را از دست داد. رضا حقیقت‌نژاد که در چند ماه گذشته با بیماری سرطان دست به گریبان بود، در برلین آلمان در ۴۵ سالگی درگذشت.

رضا روزنامه‌نگاری را از ایران و در نشریات محلی آغاز کرد، اما خیلی زود به رسانه‌های سراسری راه یافت و وارد دوره‌ای اثرگذار از تجربه حرفه‌ای خود شد.

امروز چهل روز از آن نیمه‌شب تلخ مهرماه می‌گذرد و چهل روز است که دوستان و خانواده رضا هر روز و ساعت را با یاد و خاطره او سپری کرده‌اند.

در چهلمین روز از درگذشت رضا، در گفت‌وگو با دوستان، خانواده و همکارانش از او، زندگی و فعالیت‌های حرفه‌ای‌اش یاد کرده‌ایم.

چهل روز پس از نیمه‌شب تلخ مهر؛ یادی از رضا حقیقت‌نژاد
please wait

No media source currently available

0:00 0:25:00 0:00
لینک مستقیم

رادیوفردا نیمه‌شب دوشنبه ۲۵ مهرماه، یکی از زبده‌ترین همکاران خود را از دست داد. رضا حقیقت‌نژاد که در چند ماه گذشته با بیماری سرطان دست به گریبان بود، نیمه‌شب گذشته در برلین آلمان در ۴۵ سالگی درگذشت.

رضا روزنامه‌نگاری را از ایران و در نشریات محلی آغاز کرد، اما خیلی زود به رسانه‌های سراسری راه یافت و وارد دوره‌ای اثرگذار از تجربه حرفه‌ای خود شد.

رویدادهای متأثر از اعتراض‌های سراسری پس از انتخابات مناقشه‌برانگیز ۱۳۸۸، و تشدید فشار بر رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران در داخل کشور، او را مانند بسیاری از روزنامه‌نگاران هم ‌نسلش به خروج از کشور ناچار کرد و از آن زمان او فصل دیگری از فعالیت حرفه‌ای خود را با تمرکز بر اطلاع‌رسانی دقیق و حرفه‌ای به مخاطبان ایرانی آغاز کرد.

رضا به شفافیت در اطلاع‌رسانی و راستی‌آزمایی خبری متعهد بود و همین ویژگی، چه در رسانه‌ها و چه در شبکه‌های اجتماعی، او را به مرجعی برای مخاطبان ایرانی تبدیل کرده بود.

درگذشت رضا حقیقت‌نژاد، عضو تحریریه رادیوفردا؛ گفت‌وگو با نیوشا بقراطی
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:47 0:00
لینک مستقیم
از رضا که عاشق زندگی بود تا رضا که کاشف حقیقت بود؛ گفت‌وگو با مهدی احمدی
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:59 0:00
لینک مستقیم

رضا در ادامه این مسیر در فروردین ۱۳۹۸ به رادیوفردا پیوست و در بیش از سه سال همراهی‌اش با رادیوفردا، همواره به اصل اطلاع‌رسانی صحیح و شفاف و مقابله با خبرهای نادرست و ضدخبرها متعهد بود.

واکاوی فساد در ایران، یکی از دغدغه‌های همیشگی رضا در طول فعالیت حرفه‌ای خود و نیز در دوره همکاری با رادیوفردا بود. او در یکی از اولین گزارش‌های تحقیقی‌اش در رادیوفردا، از پس‌زمینه‌های فساد در صنعت پتروشیمی پرده برداشت و یکی از آخرین کارهای تحقیقی او نیز تحلیل فساد در سپاه پاسداران بود که با افشای فایل صوتی فرماندهان سپاه در مورد فساد در بالاترین رده‌های این نهاد، ابعاد تازه‌ای به خود گرفت.

از دیگر کارهای تحقیقی او در دوره همکاری با رادیوفردا، ساختارشناسی دفتر رهبر جمهوری اسلامی بود که مرجعی برای شناسایی پنهان‌ترین لایه‌های ساختار قدرت در ایران است.

رضا از شش ماه گذشته با بیماری سرطان دست به گریبان بود و معالجات خود را در پراگ و اخیراً برلین پی می‌گرفت، اما حتی این بیماری سخت هم باعث نشد، لحظه‌ای از رویدادهای ایران غافل باشد.

رادیوفردا که در سوگ این همکار خود نشسته است، فقدان او را به خانواده، نزدیکان و دوستانش تسلیت می‌گوید و جای خالی او همواره در فضای رسانه‌ای ما احساس خواهد شد.

بیشتر

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG