لینک‌های قابلیت دسترسی

یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ تهران ۱۰:۲۶

مطالب چهاردهمين جنگ فرهنگی هنری راديو فردا،. مثل هر هفته با مروری بر آخرين خبرهای فرهنگی هنری ايران آغاز می شود.


نخست، خبر و گفت و گويی خواهيد شنيد با خانم سيما بينا ، «خواننده-پژوهشگر» موسيقی های فولکلور و محلی ايران و آلبوم تازه ای که اين بار پس از يک کار چند ساله پژوهشی در حوزه موسيقی «شمال ايران» ، به بازار داده است.


سپس مروری خواهيم داشت بر هفتمين کنفرانس دوسالانه پژوهش های ايرانشناسی در کانادا و حضور اساتيدی چون احسان يار شاطر، محمدرضا باطنی، ابراهيم باستانی پاريزی، احمد کريمی حکاک، احمد اشرف و بسياری ديگر و آنچه که در اين کنفرانس چهارروزه گذشته است .


و بالاخره خبر و گفت و گويی خواهيم داشت در باره کنسرت بزرگی از«موسيقی زيرزمينی ايران» که با حضور پانزده خواننده جوان ايرانی قرار است بزودی در دبی برگزار شود .


پس از آن به گفت و گوهای ويژه اين شماره خواهيم رسيد . اين هفته سراغ موضوع متفاوتی رفته ايم . گفت و گوهايی خواهيد شنيد در باره يک شبکه ماهواره ای تازه که مدتی است پخش خود را برای ايرانيان آغاز کرده است.


اين شبکه، از ماه گذشته ، به صورت بيست و چهار ساعته، فيلمهای سينمايی هاليوودی را با زير نويس فارسی پخش می کند.شبکه ام بی سی پرشيا ، متعلق به يک شرکت رسانه ای عظيم عربی درمنطقه خاورميانه است .


در اين مورد با مازن هايک، مدير بازاريابی اين شبکه تازه تاسيس درباره برنامه ها ، اهداف و انتقاداتی که بر ان وارد است گفت و گو کرده ايم و سپس با جمشيد ارجمند، متخصص سينمايی- رسانه ای در تهران، درباره تبعات عمومی چنين شبکه ای بر تماشاگران ايرانی و نيز تاثير اين گونه کانالها براقتصاد ضعيف سينمای ايران.


مشروح گفت وگو با مازن هایک را اینجا بخوانید


گفت وگو با ارجمند، متخصص سینمایی-رسانه ای را اینجا بخوانید


بعد از اين مجموعه گفت و گوها، به بخش معرفی کتاب می رسيم و در گفت و گويی با فرج سرکوهی، منتقد کتاب و روزنامه نگار ، دوکتاب تازه را بررسی خواهيم کرد .


نخست کتابهای تازه ای از مهدی اخوان ثالث که سالها پس از مرگش هفته آينده در تهران منتشر خواهند شد و سپس کار تازه ای از دکتر محمدرضا شفيعی کدکنی را مرور خواهيم کرد که اخيرا، تصحيحی مهم و به گفته بسياری از کارشناسان، همه جانبه و کامل بر کليات عطار ارائه کرده است .


و بالاخره می رسيم به بخش پايانی جنگ چهاردهم . بخش «پنج دقيقه با موسيقی» که اين هفته ،همکارم نيوشا بقراطی ،دراين پنج دقيقه ، زندگی و موسيقی يک چهره سرشناس سبک « بلوز» را ، برای شما بررسی خواهد کرد .


XS
SM
MD
LG