سه شنبه ۸ تیر ۱۳۹۵ تهران ۱۲:۱۲ - ۲۸ ژوئن ۲۰۱۶

  ايران / سياسی

  پنج نظامی دیگر ایران در سوریه کشته شدند

  مجید قربانخانی، یکی از قربانیان اخیر درگیری‌های سوریه میان ارتش بشار اسد و مخالفان مسلح وی.
  مجید قربانخانی، یکی از قربانیان اخیر درگیری‌های سوریه میان ارتش بشار اسد و مخالفان مسلح وی.

  خبرگزاری‌های ایران از کشته شدن پنج نظامی دیگر جمهوری اسلامی در سوریه طی چند روز گذشته خبر داده‌اند.

  خبرگزاری‌های فارس و میزان روز پنجشنبه ۲۳ دی بدون ذکر تاریخ کشته شدن این نظامیان، آن‌ها را سعید سیاح طاهری از «جانبازان جنگ تحمیلی»، محمد کامران، مصطفی چگینی، مجید قربانخانی و محمد اینانلو معرفی کرده‌اند.

  برخی گزارش ها حاکی است که سعید سیاح طاهری از فرمانده هان سپاه بوده است. 

  این پنج نفر نیز مانند ده‌ها عضو سپاه پاسداران و نیروی بسیج که تاکنون در سوریه کشته شده‌اند، «رزمندگان اسلام» و «مدافعان حرم حضرت زینب که در مقابله با جنایتکاران داعش به شهادت رسیدند» معرفی شده‌اند.

  رسانه‌های ایران روز ۱۷ دی نیز از تشییع و تدفین هفت نظامی اعزام شده از سوی ایران که در سوریه کشته شده‌اند، خبر داده بودند.

  مقام‌های جمهوری اسلامی حضور نظامیان ایران را درجنگ مستقیم با گروه‌های مسلح مخالف بشار اسد در سوریه تکذیب می‌کنند و می‌گویند که این افراد تنها در نقش «مستشاری» در سوریه حضور دارند.

  در تازه‌ترین مورد، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران در سفر دو روزه این هفته خود به دمشق بار دیگر در مورد کمک‌های جمهوری اسلامی به حکومت بشار اسد گفت که ایران «نیروهای دولتی سوریه را آموزش می‌دهد و مجهز می‌کند اما حضور مستقیم در این کشور ندارد بلکه نقش مستشاری دارد».

  این در حالی است که بر اساس گزارش‌های رسمی در ایران تاکنون ده‌ها تن از فرماندهان سپاه و اعضای بسیج در جنگ با مخالفان مسلح بشار اسد در سوریه کشته شده‌اند. 

  همچنین خبرگزاری‌های ایران از برگزاری مراسم تشییع و خاکسپاری ده‌ها افغانی و پاکستانی کشته شده در سوریه، در شهرهای گوناگون ایران خبر داده و آن‌ها را نیز «مدافعان حرم زینب» معرفی کرده‌اند.

  کشته شدن پنج نظامی دیگر ایرانی طی چند روز گذشته در سوریه همچنین در حالی است که نیروهای دولتی سوریه در ماه‌های اخیر با کمک ایران و حزب‌الله لبنان و پشتیبانی حملات هوایی روسیه کوشیده‌اند بخش‌هایی از استان لاذقیه را که از سال ۲۰1۲ در دست گروه‌های مسلح است، بازپس بگیرند. 

  بخش عمده این استان زیر کنترل نیروهای دولتی است. 

  زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
  ترتیب:
  صفحه از ۲
      بعدی 
  توسط: محمد.ک
  ۲۵ ۱۰ ۱۳۹۴ ۱۷:۳۲
  ولله آقا هومن از 37 سال پیش تا حالا این ج. اسلامی بوده شرارت در خاور میانه و تازگیا در آفریقا راه انداخته
  چون توان اداره کشور را ندارن برای لا پوشانی کردن وضعیت وخیم کشور اقدام به دخالت در کشور های دیگر کردن
  تا به اصطلاح انقلاب شیعی را به کشورهای سنی صادر کنید که نمی پذیرند
  سنی ممکنه کمونیست بشه ولی شیعه محاله
  یا اینکه توهم ورتون داشته خیال کردین ایالات متحده هستید
  یا از جانب آنها ماموریت دارید و ما خبر نداریم
  تا هزینه جنگ آمریکا را کاهش بدید
  همین فکرا را داشتید صدام به کشور حمله کرد

  توسط: پاسخ به هومن از: فومن
  ۲۵ ۱۰ ۱۳۹۴ ۱۶:۱۷
  عزیز دل برادر ... ادای تحلیلگرهای صدا سیما را در نیار دچار تناقض هستید ... نگفتید اگر سربازان ایرانی در سوریه نجنگند صدای آژیر قرمز در شهرهای ایران خبر از حمله هوائی کدام کشور را خواهد داد؟ کسانی که تحلیلهای تکرار شده توسط شما را برای صدا سیما مینویسند خود میدانند که حرفهایشان مفت است ولی چه کنند از ایشان خواسته می شود و آنان هم بدلیل بیکاری شدید در کشور و گرسنگی زن و بچه هاشان مجبورند بنویسند ... تصور کن برای مربی فوتبالی اسامی 11 بازیکن - ارنج تیم - پست تک تک بازیکنان را تعیین کنند و ازش بخواهند پیروز شود ... سیستم ایران در همه ابعاد مشابه تیم مذکور است زیاد احساساتی نشو ... پیروز باشید

  توسط: خطاب به حسین
  ۲۵ ۱۰ ۱۳۹۴ ۱۶:۰۸
  "شما ها نباید به این راحتی به این شهدای عزیز توهین کنید...اگر اینها نبودند الآن داعش داشت در خاک ما پیشروی میکرد" همین الان داره میکنه داعش شیعه، شما بابد ببینی چه بروز مردم اوردید که از مرگ در ذلت شما ناراحت نمی شوند.

  توسط: نام مستعار
  ۲۵ ۱۰ ۱۳۹۴ ۱۶:۰۶
  برای ما روضه نخون همون جان، این معضلات یک راه حل دارد و ان هم همان راه حل تعامل با دنیاست، اگر ما دشمن درست نکنیم نیازی به جنگیدن هم نخواهیم داشت، اعراب با اخوندا مشکل دارند، از ایرانی ها هم متنفر عستند ولی مشکل اصلیشان اخوندا و دخالت های رهبران ایران است وگرنه ما عزار سال با عربا مشکل داشتیم و کارمان به جنگ نرسید.

  توسط: نام مستعار
  ۲۵ ۱۰ ۱۳۹۴ ۱۶:۰۲
  محمد علی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران ایران گفت ایران قصد دارد 200 هزار جنگجو از نیروهای جوان ایران را در منطقه تجهییز کند.

  جعفری این سخنان را روز چهارشنبه 13 ژانویه در مراسم تشییع جنازه حمید رضا اسدالله، یکی از فرماندهان سپاه که در سوریه کشته شده است، بیان داشت.

  جعفری تحولات منطقه را مثبت ارزیابی کرد و گفت 200 هزار نفر از نیروهای جوان برای اعزام به منطقه تجهییز خواهند شد.

  اگرچه کارشناسان این رقم را مبالغه آمیز توصیف کرده اند، اما سخنان جعفری حکایت از ابعاد مداخله رژیم ایران در اختلافهای طایفه ای و اشاعه خشونت در منطقه دارد

  توسط: بهنام
  ۲۵ ۱۰ ۱۳۹۴ ۱۵:۲۷
  رسانه های جمهوری اسلامی به دروغ می خوان مخالفان اسد رو داعشی جا بزنند تا مشخص نشه که این سپاهی ها برای سرکوب مخالفین سوری به سوریه میرن.

  توسط: AWARE
  ۲۵ ۱۰ ۱۳۹۴ ۱۳:۱۱
  به هومن: اولا فکر کنم در توهمی شما. ثانیا گیریم اینطور باشه، یعنی بعد رفتن اسد که قطعیه، جنگ تو خوزستان شروع میشه؟
  تنها عامل بدبختی ایران و کشورهای درگیر جنگ در منطقه رژیم فاشیستی جمهوری اسلامی است که از همون فردای انقلاب بنای صدور انقلاب مذهبی رو گذاشت، عراق رو تحریک کرد، هشت سال جنگ رو به امید رسیدن به کربلا و قدس ادامه داد و.... الانم بدلیل کشته شدن یه اخوند که میخواست نصرالله عربستان بشه این وضع رو بوجود اورده...

  توسط: نام مستعار
  ۲۵ ۱۰ ۱۳۹۴ ۱۱:۲۳
  از یک طرف ایران نیرو می‌فرسته به سوریهٔ و میگه اسد خط قرمز ماست،

  از طرف دیگه پوتین میگه حاضره به اسد پناهندگی بده!

  پس این همه ساندیس خور رو برای چی‌ میفرستید اونجا کشته بشند؟

  توسط: هومن
  ۲۵ ۱۰ ۱۳۹۴ ۱۰:۴۲
  برای ان عده ای که هنوز نمی فهمند چرا ایران در سوریه می جنگد ، عزیزان شما یا باید در مرز ایران و در خوزستان با عربستان بجنکید یا دور از ایران و در سوریه. بعد از صلح با امریکا ، عربستان و کشور های عربی ول کن ایران نخواهند بود . کشور های عربی به هزاران دلیل اهمیت استراتژیک و ژئوپولتیک مهمی در جهان ندارند و اگر نبود حماقت رهبران ایران و پول وافر نفت ، عربستان و بحرین هم ردیف سودان و ساحل عاج بودند. با باز شدن چاه های نفت شل و فراوان شدن نفت اهمیت نفت به عنوان سلاح و حربه استراتژیک تقریبا نا ممکن است . با قدرت گرفتن ایران بعد از توافق اتمی زمین بازی اعراب بیش از پیش کوچک می شود و این مطلوب اعراب نیست. اعرابی که به شدت در ورطه فساد قدرت سران و فقر اجتماعی و فرهنگی و اختلاف طبقاتی و چند گانگی های قومی و مذهبی دست و پا می زنند. سریعترین راه حل برای تعویق مطالبات هم همان کاری است که ایران و عراق سی سال پیش کردند. جنگ ! . حالا هم ایران و عربستان دارند با هم می جنگند. تنها تفاوت این است که صدای توپ و مسلسل و هواپیما و آژیر قرمزش به جای ابادان و اهواز و تبریز و تهران از دمشق و صنعا و حلب می اید . وگرنه شخص اسد به خودی خود در این شطرنج جهانی یک پیاده قابل قربانی شدن بیش نیست.

  توسط: حسین
  ۲۵ ۱۰ ۱۳۹۴ ۱۰:۰۳
  شما ها نباید به این راحتی به این شهدای عزیز توهین کنید...اگر اینها نبودند الآن داعش داشت در خاک ما پیشروی میکرد.

  توسط: یزیددد
  ۲۵ ۱۰ ۱۳۹۴ ۰۸:۰۲
  خوش په حال باغی که شغال ازش به بره! حکومت آخوندی در جنگ با عراق این هدف را دنبال میکرد (یکی از چندین هدف) که نسل فداکار ایرانی را از بین ببره که البته همه هم از میزان خسارت و تلفات ایران آگاه هستند. حال هم زیک راهی پیدا کرده که از شر یک سری از عوامل خود که در آینده میتوانند باعث دردسر شوند خودش را راحت کند.

  توسط: ایرانی یکتاپرست
  ۲۵ ۱۰ ۱۳۹۴ ۰۷:۱۶
  اگر کشته شدن در راه یک قبر صواب بهشت داشت ، آخوندها و فرزندانشان باید مشتاق تر از این فریب خوردکان ساده دل روستایی باشند ؟....

  توسط: خلیج همیشه فارس
  ۲۵ ۱۰ ۱۳۹۴ ۰۴:۵۰
  شهیدان عزیزم روحتان شاد باد و یادتان گرامی.

  توسط: قاسم
  ۲۴ ۱۰ ۱۳۹۴ ۲۳:۵۷
  واقعا جای تاسف داره به خاطر یک قبر دارن خودشون رو هلاک میکنند جالب تر اینه که اسم شهید هم میزارن روش نفهمی تا کی،

  توسط: اسکندر
  ۲۴ ۱۰ ۱۳۹۴ ۲۲:۱۷
  مغز که نباشه اینطوری میشه.
  صفحه از ۲
      بعدی 

  به ما بپیوندید