چهارشنبه ۹ تیر ۱۳۹۵ تهران ۱۸:۵۷ - ۲۹ ژوئن ۲۰۱۶

  ايران / سياسی

  سخنگوی کروبی: حضور مردم در تظاهرات یکشنبه تحسین‌برانگیز است

  مجتبی واحدی، سخنگوی مهدی کروبی، با اشاره به تدابیر شدید امنیتی در ایران، شرکت مردم در تجمع‌های روز یکشنبه را تحسین‌برانگیز دانسته و از برنامه شورای هماهنگی راه سبز امید برای ادامه تجمعات خبر داده است.

  مجتبی واحدی روز یکشنبه در گفت و گو با رادیو فردا با تمجید از حضور مردم در تظاهرات اول اسفند ماه در ایران گفته است: «بیش از توقع ما در نقاط مختلف تجمع برگزار شده و مردم شعار داده‌اند.»

  وی همچنین با اشاره به خبرهای منتشره توسط برخی خبرگزاری‌ها و سایت‌های نزدیک به حاکمیت از جمله خبرگزاری فارس درباره «آرامش در تهران» گفته است: «این سایت‌ها از یک طرف نوشته‌اند در تهران هیچ خبری نیست و از روزهای عادی هم عادی‌تر است، اما از طرف دیگر نوشته‌اند که خانم فائزه هاشمی در حال تحریک مردم دستگیر شد.»

  عضو شورای هماهنگی راه سبز امید افزوده است: «اگر خبری نیست، خانم فائزه هاشمی چه کسی را تحریک می‌کرد،‌ که دستگیر شد؟»

  مجتبی واحدی همچنین با اشاره به فراخوان شورای هماهنگی راه سبز امید برای برگزاری تظاهرات در روز یکشنبه اول اسفند ماه اظهار داشته است: «این میزان حضور مردم تحسین من را برمی‌انگیزد و علیرغم خطرهایی که وجود دارد،‌ مردم حضور پیدا می‌کنند و من یقین دارم، اگر خدای ناکرده این تظاهرات تلفات جانی داشته باشد، ‌یقیناً‌ همان شرایط دوران انقلاب تکرار خواهد شد.»  مشاور مهدی کروبی همچین با بیان این که خواسته‌های اصلی مردم ایران برای آزادی و حق انتخاب برآورده نشده است، ابراز اطمینان کرده که تجمع‌های اعتراض‌آمیز در آینده با «شکوه بیشتری» برگزار خواهد شد.

  وی همچنین با اشاره به تحولات جاری در برخی کشورهای عربی گفته است: «همانطور که ما معتقدیم، تحولات منطقه از تحولات ایران تاثیر‌پذیر بوده است، تحولات منطقه نیز بر تحولات ایران تاثیرگذار است و یقیناً‌ مردم ایران اجازه نخواهند داد که در تاریخ نوشته شود که از کشورهای دیگر در آزادی‌خواهی عقب افتاده‌اند.»

  این عضو شورای هماهنگی راه سبز امید در پایان با تاکید بر ادامه‌دار بودن فراخوان‌های این شورا برای برگزاری تجمع‌های اعتراض‌آمیز اعلام کرده است، برنامه بعدی نیز برای ادامه اعتراض‌ها پیش‌بینی شده است، که به زودی اعلام خواهد شد.
  زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
  ترتیب:
  صفحه از ۲
      بعدی 
  توسط: سینا از: تهران
  ۰۲ ۱۲ ۱۳۸۹ ۰۱:۳۸
  بیشترین فشار اقتصادی و اجتمائی بر مردم جنوب تهران در این استان وارد امده ولی متاسفانه انچنان بخواب فرورفته اند که اصلا خیال بیدار شدن ندارند خدایا زلزله ای انچنان قوی نازل کن که این دوستان شاید بیدار شوند تا دیر نشده

  توسط: یار سبز از: تهران
  ۰۲ ۱۲ ۱۳۸۹ ۰۱:۳۷
  حضور نیروهای سرکوبگر بسیار سنگین بود! من در تمام تظاهرات این 20 ماه اخیر شرکت کرده ام در هیچ کدام اینقدر نیرو نیاورده بودند!! دیگه فکر کنم تمام لشگر سپاه و ارتش و بسیج و ناجا و اطلاعات تو خیابون بودند، طوری که اگر زنگ می زدی 110 کسی گوشی رو بر نمی داشت!!

  آقای واحدی پیشنهاد من این است که با رصد کردن دقیق تمام این اعتراض ها و نحوه ی برخورد نیروهای سرکوبگر و تعداد آنها و نحوه و میزان حضور مردم و... با رصد کردن این موارد از طریق دوستان سبز خود، به فکر تاکتیک های جدید تظاهرات باشید و ابتکارات بی نظیر هموطنان را در جایی پخش کنید و مردم را نسبت به آنها مطلع کنید. مردم نابغه ی ایران زمین پیشنهاد ها و ابتکارات خوبی برای پیشبرد با شکوه تر تظاهرات مسالت آمیز دارند و باید از آنها مطلع شد و آنها را به کار بست.

  در ضمن در مورد فاصله ی بین تظاهرات هم دقت کنید، نه آنقدر فاصله کم باشد که فرصت خبررسانی نباشد نه آنقدر فاصله زیاد باشد که قوای حکومتی مجال تنفس بیابند. همچنین باید فکری به حال به پا خاستن مردم در دیگر شهرها مثلا تبریز و ارومیه و خوزستان و....کرد. در پایان درخواست دارم در تظاهرات بعدی فکری به حال حصر آقای موسوی و نجات او کنید، چرا که معلوم نیست بنده های خدا این یک هفته ی گذشته چگونه زیسته اند و از چه غذایی میل کرده اند. این موارد واقعا نگران کننده است...

  توسط: حسام از: لندن
  ۰۲ ۱۲ ۱۳۸۹ ۰۱:۲۸
  چرا خبر تظاهرات جوانان اهواز را پخش نمی کنید امروز در خیابان نادری و منطقه زرگان دست به تظاهرات زدند ولی با سرکوب شدید نیروهای امنیتی و اطلاعات مواجه شدند و اهواز را تبدیل به پادگان شده است

  توسط: نام مستعار
  ۰۲ ۱۲ ۱۳۸۹ ۰۱:۲۱
  اقای واحدی زمان آنست که مسن تر ها از خانه بیرون بیایند و جوانان را پشتیبانی کنند ان ها که بالای 70 سال سن دارند در صف اول قرار بگیرند و عده ای هم پشت سر انها حرکت کنند . اگر چه این شیفته گان قدرت از هیچ کس و هیچ پیز شرم ندارند ولی اگر بخواهند افراد مسن را مورد ضرب وشتم قرار دهند یا به رویشان اسلحه بکشند. با این کار زودتر گور خودشان را کند ه اند . راه دیگر هم بست نشستن مردم در میدان آزادی است

  توسط: koorosh از: tehran
  ۰۲ ۱۲ ۱۳۸۹ ۰۱:۱۷
  میجنگیم میمیریم پرچمو پس میگیریم.ایران سبزش قشنگه.

  توسط: Arya از: Iran
  ۰۲ ۱۲ ۱۳۸۹ ۰۱:۱۱
  Aghaye Vahedy ba shenakhty ke az shooma daram motmayen hastam ke behtarin raveshhaye mobareze ro pishnahad mikonid. Be yad dashte bashid baraye piroozy be hame ba har noo fekr va aghideyee niaz ast. Lotfan dar morede hileye regim dar morede tafragheye beyne mardoom ba esme jomhory khah, saltanat talab, mojahed, fadayee, sabz va ghyre tadbiry biandishid . Etehad beyne hame boozorgtarin ghadam baraye piroozy ast.

  توسط: Salimi
  ۰۲ ۱۲ ۱۳۸۹ ۰۰:۲۷
  اصفهانیها
  دمتون گرم امروز غیرت به خرج دادیم.
  مردم اصفهان بیدار شدن. اومدم خونه شنیدم شیرازیها و کردها هم بیدار شدن.
  یا علی ادامه بدین ما نیاز داریم همه شهرستانها بیدار شن. اونوقت میبینید تهرون چه اتفاقی میفته.
  آقای جنبش سبز ادامه . ادامه.
  باید باعث شیم همه ایران مث تهران حکومت نظامی شه اونوقت میبینید چی میشه. سید علی سوراخ موش گرون شده.
  اصفهونیا خیلی گلین

  توسط: خواهش
  ۰۲ ۱۲ ۱۳۸۹ ۰۰:۲۳
  می‌دانم رادیو فردا این را پاک می‌کند ولی‌ آقای واحدی عزیزم لطفا وقتی‌ در تلویزیون صدای آمریکا مصاحبه میکنی‌ یک کراوات بزن!

  توسط: Ali از: Tehran
  ۰۲ ۱۲ ۱۳۸۹ ۰۰:۲۳
  با سلام
  لطفا این نامه مرا به مسئولین هماهنگی راهپیماییها بفرستید.
  با سختی و با ضد فیلتر تونستم این نامه رو براتون بنویسم.
  من امروز تمام نیروی رژیم رو در مقابله با مردم دیدم. من ترس رو در چشم نیروهای نظامی دیدم.
  من اختلاف نظر بین فرماندهاشونو که گیج شده بودن و هرکدوم دستوری میدادن دیدم. این تمام نیروی رژیم بود.
  کم کم شهرستانها هم دارن بیدار میشن. میدونید معموات شهرستانها بعد از چندین بار تظاهرات در تهران بیدار میشن و همراهی میکنن و اکنون دارن بیدا میشن.
  من از شما تقاض دارم و خواهش میکنم که نگذارید این شور و شوق فروکش کنه و رژیم بتونه نفس تازه کنه. من از شما خواهش میکنم این نامه رو به مدیران و رهبران بفرستید و از از اونها بخواین حداقل هفته ای دوبار این اعتراضات ادامه بدن و از مردم بخوان که بیان تو خیابون. نگذارید این شور و شوق فروکش کنه که به نفع هیچ کس نیست. من از طرف یک گروه 100 نفری از بچه های محلمون صحبت میکنم. نگذارید ما سرد بشیم. برنامه بعدی رو اعلام کنید. بیصبرانع منتظر شنیدن برنامه اعتراظات بعدی هستیم. اگر ادامه بدیم نیروی ضد شورش به راحتی میشکند ولی اگر متوقف شویم میمیریم.
  علی
  تهرانپارس

  توسط: شهریار از: ساوه
  ۰۲ ۱۲ ۱۳۸۹ ۰۰:۲۰
  راستی کسی میدونه که اعضای شورای هماهنگی راه سبز امید چه کسانی هستند؟

  توسط: ahmad از: tabriz
  ۰۲ ۱۲ ۱۳۸۹ ۰۰:۱۲
  من قبل از همه دورود برمردم باشرف وقهرمان وبا درود برشهيدان راه سبز ازادي ودرود برابرمردان ايران زمين موسوي رهنورد كروبي خاتمي و ارز تبريك به خاطر انتخاب خوب نمايندگي اقايان واحدي وامير ارجمند كه واقعا بهترين ومنطقي ترين انتخاب بود

  توسط: جان سخت
  ۰۲ ۱۲ ۱۳۸۹ ۰۰:۱۰
  ایران امروز فوق تصور بود" عالی بود.
  من میگم بایدفقط صدا سیما رو از چنگ رژیم در بیاریم .
  اگه بتونیم این کارو بکنیم نصفی بیشتر از طرفدارایه دولت که تو ناآگاهی
  بسر میبرن رو بیدار کنیم همون قد بقیه هم بیدار بشن کار این رژیم
  قاصد تمومه.
  بخدا این نامسلمونا با یه سیاست کثیف اکثر مردم ایران تو یه فضایه بسته و
  بی خبر از همه جا نگه داشتن و به ریش هممون می خندن.
  ترو خدا کم نیارین.
  چاره یه پیروزی فقط تظاهرات مداومه.
  به امید روز سسسسسسسسسسسبز

  توسط: ازاد از: قم
  ۰۱ ۱۲ ۱۳۸۹ ۲۳:۴۸
  واحدی وامیر ارجمند با هم بیانیه بدهند. برای قم هم برنامه بریزید.فقط تداوم کار را یکسره میکند.یا زندگی و آزادی یا مرگ.
  پیش بینی جورج سورس:حکومت ایران تا یکسال دیگر نمی تواند دوام بیاورد.

  توسط: پیر مرد از: اواره
  ۰۱ ۱۲ ۱۳۸۹ ۲۳:۴۵
  روی سخن با افرادی است که از این حکومت دفاع میکنن ای جوان ای نظامی ای سپاهی ای بسیجی ای کارمند ای کارگر منم یک ایرانی هستم کمی دقت کنید کمی فکر کنید اگر این دارو دسته در این حکومت منافعی ندارن چرا اجازه راه پیمائی ارم بمردم نمی دهند 2 چرا انتخابات را ازاد نمیکنن 3 چرا اجازه نمیدهند روزنامها حقایق را برای اگاهی مردم چجاپ کنن 4- اگر خامنه ای منافعه ایران واسلام را در نظر دارد چرا با این همه مخالفی که دارد حکومت را رها نمیکند چرا یک رفراندم ازاد برای ملت تشکیل نمیدهند مگر نه اینکه داد وفریاد میزنن این خلا وخاشها مگر نمیگن این مکروبها مگر هر خود فروشی داد نمیزند این مخالفین امریکائی واسرائیلی هستند هرچه شما بگین درست است فقط ما یک درخواست داریم اجازه بدهید یک فقط یک راهپیمائی ازاد انجام دهیم تا اونوقط خامنه ای بیشتر پی ببرید چه کسی مکروب است چه کسانی اشغال هستند چه افرادی خاک خش هستند مرد باشید اگر مسلمانی بهتر میدانید مردم شما وحکومت شما را دوست ندارن وارزوی سر نگونی شما ودارو دسته شما را دارن اگر غیراز این است اجازه بدهید سابط کنن چرا میترسید

  توسط: شاهرخ
  ۰۱ ۱۲ ۱۳۸۹ ۲۳:۳۲
  تنها راه پيروزي روزانه كردن اين حركات و تداوم آن است تا هر روز شاهد پيوستن اقشار مختلف مردم به اعتراضات و اعتصابات و اتحاد روز افزون مردم باشيم و ديگر مثل پارسال اجازه استراحت ، تمركز و تدارك دوباره به نيروهاي سركوبگر ندهيم. زنده باد جوان ايراني ، وقتي اين جوانان را ميبينم به ايراني بودنم افتخار ميكنم.
  صفحه از ۲
      بعدی 

  به ما بپیوندید