دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ تهران ۱۸:۵۴ - ۳۰ مه ۲۰۱۶

  ايران / اجتماعی

  «شکنجه ویلسون عیسوی، كشيش كليساى آشورى»

  ويلسون عيسوى
  ويلسون عيسوى
   مادلين نازنين می گوید همسرش، ويلسون عيسوى كشيش كليساى آشورى «پنطيكاستى» در كرمانشاه، كه تقريباَ يكماه است در بازداشت بسر مى برد،  شكنجه شده است.

  قانع قبادى، شبان(كشيش) كليساى «پنطيكاستى» كرمانشاه كه هم اكنون در آلمان بسر مى برد در اين باره به راديو فردا گفت: «خانم نازنين كه يكبار موفق به ملاقات با كشيش عيسوى شده است، وضعيت كشيش عيسوى را اسف بار خوانده و از آثار شكنجه بر روى صورت وى خبرداد.»

  آقاى قبادى افزود: « كشيش ويلسون عيسوى روز ۱۳ بهمن ماه كه براى ديدار يكى از دوستان خود به شاهين شهر در استان اصفهان رفته بود توسط مأموران امنيتى بازداشت شد. وى هم اكنون در بازداشتگاهى در حومه شهر اصفهان بسر مى برد.»

  وى همچنين گفت:« پيش از اين نيز نيروهاى امنيتى در تاريخ ۱۳ دى ماه ۱۳۸۸ با يورش به خانه كشيش عيسوى در كرمانشاه پس از تفتيش منزل وى كليه لوازمات شخصى و كتاب كشيش عيسوى را ضبط كرده بودند. بدنبال آن نيروهاى امنيتى كليساى قديمى «پنطيكاستى» آشورى را در كرمانشاه پلمب كردند.»

  از سويى ديگر وب سايت فارسى زبان مسيحيان به نقل از خانم مادلين نازنين گفت مسئولين بازداشتگاه اتهام كشيش عيسوى «دادن غسل تعميد و مسيحى كردن مسلمانان» عنوان كرده و از احتمال حكم اعدام براى كشيش عيسوى سخن گفته اند.

  آقاى قبادى كه خود از شاگردان كشيش ويلسون عيسوى است به راديو فردا گفت، كشيش عيسوى بارها از سوى مقامات امنيتى مورد آزار و اذيت بوده و بارها بازداشت موقت شده است اما اين اولين باري است كه وی بطور جدى و طولانى بازداشت شده است. آقای قبادی همچنين اضافه كرد که كشيش ويلسون عيسوى فعاليت هاى مذهبى خود را در ترويج مسيحيت به رغم فشارهاى نيروهاى امنيتى همواره ادامه مى داد.

  آقاى قبادى همچنين از تعطيلى كليساى آشورى در شهرآرا تهران در اثر فشارها و تحديدات نيروهاى امنيتى خبر داد.

  طى چند روز اخير نيز نيروهاى امنيتى ريحانه آقاجرى و حميد شفيعى از نو كشيشان مسيحى را در اصفهان بازداشت كرده و به نقطه نامعلومى برده اند.
  زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
  ترتیب:
  نظرات
       
  توسط: محسن
  ۱۷ ۱۲ ۱۳۸۸ ۰۸:۲۵
  این اعمال خشونت بار را محکوم می نمایم
  از هواداران آیت الله کاظمینی بروجردی

  توسط: fata از: از ایران
  ۱۶ ۱۲ ۱۳۸۸ ۰۲:۳۳
  سلام. آیه ی قران:(لا اکراه قی الدین)این اعمال تیشه به ریشه اسلام میزند.خارجی ها حق دارن به اینا تروریست میگن.

  توسط: sara از: shiraz
  ۱۶ ۱۲ ۱۳۸۸ ۰۲:۲۳
  خیلی باعث تاسف هست که انقدر انسانها بد شدند اخه تا کی چرا انقدر ظلم چرا انقدر زورگویی خداوند همه انسانها را یکسان افریده و به هر انسانی قدرت تفکر و انتخاب داده کسانی که دم از دین ودینداری میزنند به وضوح نشون میدن که دارن جایگاه بنده بودن را با خدا بودن اشتباه میگیرن . خداوند خیلی بخشندست امیدوارم از گناهشون بگذره . دعا کنیم به امید روزی که جهان پر از عدل و داد و محبت باشه

  توسط: Reza از: Tehran
  ۱۵ ۱۲ ۱۳۸۸ ۰۹:۴۳
  آقا فرموده اند: ايران آزاد ترين کشور جهان است.
  به هر حا کشور ما در حال انتقال از دوران حکومت کشيشها و آخوندها
  به آزادی و عقل جمعی است و به نظر من ما در رنسانس هستيم که
  همين آخوندها بازنده آن خواهند بود.

  توسط: مجی
  ۱۵ ۱۲ ۱۳۸۸ ۰۶:۳۵
  حکومت باید لاییک باشد.امروزه دین نمی تواند جای قانون را بگیرد.

  توسط: اعظم
  ۱۵ ۱۲ ۱۳۸۸ ۰۳:۰۲
  خیلی جالبه که حکومت اسلامی خودش به قدرتمندترن نیروی ضد اسلام تبدیل شده است. اگر اینا چند سال دیگه دوام بیارند فکر میکنم خیلی از مسلمونا به دینهای دیگه پناه ببرند نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا. اینا با پرروئی گناه وضعیت اسفناک کنونی را به گردن همه می اندازند غیر از خودشان که گناهکاران واقعی هستند.

  توسط: داریوش
  ۱۴ ۱۲ ۱۳۸۸ ۲۰:۰۷
  از نظر این حکومت جهل و جور و فساد و دروغ، همه پیروان ادیان و مکاتب دیگر از مسیحی و کلیمی و زرتشتی و بهایی و بودایی و هندو گرفته تا سنی و درویش و لیبرال و کمونیست و... همه و همه مستوجب آزار و تعقیب و شکنجه اند. فقط می ماند عده ای شیعه آنهم از نوع اثنی عشری و تازه نه همه بلکه فقط آن گروه که ولایت فقیه را برای خامنه ای قبول دارند و اینها هستند که خود را تافته جدا بافته خلق خدا می دانند وگرنه علمای بزرگ تشیع نظیر آیات عظام منتظری کاظمینی بروجردی، صانعی و... را خانه نشین و محبوس و مطرود می سازند. این ریاعی وصف حال این جماعت خودپسند است:
  با این دو سه نادان که چنان می دانند
  ازجهل که دانای جهان ایشانند
  خرباش که این جماعت از فرط خری
  هرکو نه خر است کافرش می خوانند

  توسط: سروش
  ۱۴ ۱۲ ۱۳۸۸ ۲۰:۰۲
  خدا ی پر از محبت دعا می‌کنم که ما را از دست شیطان نجات بده .آزادی را به کشور ما با زگردن. زمان شاه دین آزاد بود. کسی‌ کاری به عقیده شخصی‌ نداشت همه با هم خوب بودیم مسیحی‌ بهایی کلیمی زردشتی اسلام... چی‌ شد چرا این دژخیم صفتها آمدن و مارا اینطور از هم پاشیدن. خداوند بزرگ با وطن ما باش و کمک کن بگذار نور رحمت تو بر او بتابد و همه ما را از دست این بی دینان نجات بده